صفحه اصلی » بین الملل » ایران آماده وساطت بین هند و پاکستان در موضوع کشمیر است

ایران آماده وساطت بین هند و پاکستان در موضوع کشمیر است

کارشناس مسائل سیاسی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای وساطت اعلام آمادگی کرده است، گفت: اگر سازمان ملل ورود نکند و این مسئله را حل نکند این اختلاف همیشه وجود خواهد داشت.

تاریخ انتشار: ۰۸:۲۹ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۱

محمود معلمی در گفت‌وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه پس از اینکه هند به کشورهای مختلفی مانند پاکستان، بنگلادش و … تقسیم شد، در مسئله کشمیر  بین پاکستان و هند اختلاف است، اظهار کرد: بخش مسلمان‌نشین کشمیر زیر نظر پاکستان و با استعمار هند مخالف هستند و درگیری‌ها و کشتارهایی از این نظر در این مناطق وجود دارد.

کارشناس مسائل سیاسی گفت: کشمیر مرز بین پاکستان و هند است که این درگیری‌ها و به شهادت رساندن شیعیان در اکثر ایام سال وجود دارد؛ کشمیر به دلیل اینکه عمدتاً مسلمان هستند مورد سرکوب هندی‌ها قرار می‌گیرند.

وی افزود: عنوان می‌شود که انقلاب اسلامی در برخی از مساجد کشمیر اثرگذار بوده است و کتب شهدای انقلاب اسلامی تدریس می‌شود؛ این درگیری‌ها در ایامی به اوج خود رسیده و بسیاری از مسلمانان و شیعیان به شهادت رسیده‌اند.

معلمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران برای وساطت اعلام آمادگی کرده است، تصریح کرد: اگر سازمان ملل ورود نکند و این مسئله را حل نکند این اختلاف همیشه وجود خواهد داشت؛ در این شرایط اقتصادی امروز با هند مراودات خوبی داریم و اگر به تاریخ مراجعه کنیم تاکنون پاکستان با ایران هیچ‌گونه تنشی نداشته است.

وی خاطرنشان کرد: مقامات دیپلماسی ایران برای جلوگیری از کشتار مسلمانان و شیعیان کشمیر، بین کشورهای پاکستان و هند باید پادرمیانی و وساطت کند.

انتهای پیام/.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد