صفحه اصلی » اجتماعی » امدادرسانی به مصدومان بیش از ۷ هزار حادثه رانندگی در اصفهان

امدادرسانی به مصدومان بیش از ۷ هزار حادثه رانندگی در اصفهان

رئیس اورژانس استان اصفهان گفت: در تیرماه امسال پرسنل اورژا‌نس پیش بیمارستانی اصفهان به ۷ هزار و ۲۸۲ حادثه رانندگی اعزام شدند و به مصدومان این حوادث امدادرسانی کردند.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۵ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۱

غفور راستین در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: در چهارمین ماه از سال جاری ۲۴ هزار و ۶۱۸ ماموریت اورژانسی در فوریت های پزشکی استان اصفهان انجام شد که ۱۷ هزار و ۳۳۶ مورد از آنها غیر تصادفی و ۷ هزار و ۲۸۲ مورد تصادفی بود.
مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان تعداد کل تماس های امداد خواهی در این ماه را ۹۵ هزار و ۶۷۹ تماس عنوان کرد و افزود: در مجموع عملیات های انجام شده ۱۶ هزار و ۷۰۰ بیمار و مصدوم پس از دریافت خدمات درمانی فوریت های پزشکی، توسط آمبولانس ۱۱۵ به بیمارستان منتقل شدند که ۱۳ هزار و ۴۷۵ نفر از آنها مربوط به حوادث شهری و ۳ هزار و ۲۲۵ نفر حوادث جاده ای بودند.
وی به درمان سرپایی ۴ هزار و ۲۲ بیمار و مصدوم توسط پرسنل اورژانس ۱۱۵ اشاره و تصریح کرد: در تیرماه امسال ۵ ماموریت امداد هوایی و یک ماموریت با موتورلانس نیز در سطح استان انجام شد.
راستین خاطرنشان کرد: پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی استان اصفهان در نخستین ماه از تابستان امسال ۲۶ عملیات احیای موفق و یک مورد کمک به مادر باردار در زایمان را به نام خود ثبت کردند.
وی به وقوع ۷۳ حادثه ویژه اورژانسی در این مدت هم اشاره کرد و گفت: در تیرماه امسال پرسنل فوریت های پزشکی به دو هزار و ۱۰۴ بیمار قلبی، ۷۸۰ بیمار تنفسی، ۶۸۸ مصدوم ناشی از سقوط، ۵۷ بیمار با مشکل زنان و ۲۲ غریق امدادرسانی کردند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد