صفحه اصلی » مقاومت » پیروی از رهبر انقلاب از پایه‌های اصلی مقاومت است

پیروی از رهبر انقلاب از پایه‌های اصلی مقاومت است

رئیس دفتر تبلیغات حوزه علمیه قم شعبه اصفهان گفت: تبعیت از رهبری یکی از پایه‌های اصلی در بحث مقاومت است که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم به آن اشاره می‌کند.

تاریخ انتشار: ۱۹:۱۵ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمد قطبی عصر امروز در همایش بررسی شعر، داستان و ادبیات مقاومت با بیان اینکه مقاومت در هر دوره‌ای نسبت به شرایط زمان منطق مختلفی دارد، تصریح کرد: در طول تاریخ بشر و حتی در نگا‌ه‌های ادبی و فلسفی و عرفانی و فقهی، سخن از مقاومت شده است که شاهنامه فردوسی مثالی از این حرف است.

رئیس دفتر تبلیغات حوزه قم شعبه اصفهان گفت: در سال ۱۳۴۲ امام راحل در اولین قدم‌ها، مقاومت و ایستادگی را در مقابل رژیم شاهنشاهی، حدود ۲۰ سال بعد، یک دوره‌ای را به وجود می‌آید که منطق ایستادگی در برابر ظلم و ستم در سرزمین ایران انجام می‌شود.

وی افزود: در ابتدا چالش اصلی و دشمنی ما با امریکا در حد تعطیلی یک سفارت بود، اگر مولفه‌های مقاومت انقلاب را در کنار هم بگذاریم، منطق مقاومت ما محدود به سرزمین ایران بود اما امروز این منطق تبدیل به مقابله اسلام و استکبار شده است.

حجت الاسلام قطبی با بیان اینکه چهار دهه پیش دو طرف محدود به جغرافیا بود اما امروز محدود نیست، اظهار کرد: منطق مقاومت برای پدران ما شعار نویسی و دوام آوردن در مقابل شکنجه‌های سرباز رژم شاهنشاهی بود و آن روز برای برگزاری مخفی مراسمات عزاداری امام حسین (ع) و محافل قرآن تلاش می‌کردند.

وی ادامه داد: امروز با این گستردگی اسلام و انقلاب اسلامی باید بدانیم که منطق مقاومت از ما چه چیزی را طلب می‌کند و اگر به این سوال پاسخ داده شود شاعران، هنرمندان و همه اقشار جامعه جهت‌گیری‌هاس خود را به سمت می‌آورند.

رئیس دفتر تبلیغات حوزه قم شعبه اصفهان خاطرنشان کرد: امروز اگر ما مقاومت را به معنای واقعی خود درک نکنیم برای آیندگان عقب‌مانده از زمان هستیم، ایمان و انگیزه و تبعیت از رهبری سه پایه اصلی در بحث مقاومت است که رهبر انقلاب در بیانیه گام دوم به آن اشاره می‌کنند.

وی اضافه کرد: امروز هم اگر بخواهیم در این پهنه بزرگ مقاومت و رویایی اسلام و استکبار موفق شویم باید چشم به تأکیدات و رهبر انقلاب داشته باشیم.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد