صفحه اصلی » مقاومت » متولیان حوزه فرهنگ به مسئولیت خود توجه نداشتند

متولیان حوزه فرهنگ به مسئولیت خود توجه نداشتند

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) اصفهان گفت: متأسفانه در این سال ها متولیان حوزه فرهنگ و هنر به مسئولیت خود توجه نداشتند.

تاریخ انتشار: ۱۹:۴۰ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام علی کمساری عصر امروز در همایش بررسی شعر، داستان و ادبیات مقاومت با بیان اینکه امروز بحث مقاومت در جامعه اسلامی و حتی در کشورهای غربی مورد بحث است، اظهار کرد‌: مقاومت یک مکتب و یک اندیشه و تفکر و این تفکر حاصل مبارزات خستگی ناپذیر امام راحل است.

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی(ره) در اصفهان گفت: امام راحل(ره‌) در شروع مبارزات خود تکیه بر مقاومت و ایستادگی داشتند، یک عده‌ای آمدند و گفتند که می‌خواهید با شاهی مبارزه کنید که هزاران سرباز دارد امام شما که این تعداد را ندارید امام حضرت امام فرمودند که سربازان من در گهواره هستند.

وی افزود: بعد از انقلاب امام ایستاد و مقاومت کرد و مقاومت را به دیگران آموخت، امروز اگر می‌بینید که پاسداران ما پهپاد امریکایی که به ایران تجازو کرده را به راحتی ساقط می‌کنند و هیچ ترسی از این ابر قدرت ندارد، در واقع مقاومت را از امام راحل آموختند.

حجت الاسلام کمساری با توضیح اینکه انگلیسی که روزی در همین خلیج فارس هر کاری که دوست داشت انجام می‌داد، تصریح کرد: امروز پس از تجاوز به نفتکش جمهوری اسلامی ایران نفتکش آن‌ها در خلیج فارس متوقف می شود که این کار برگرفته از مقاومت اندیشه امام است.

وی ادامه داد: امروز ما افتخار می‌‌کنیم که این اندیشه را از امام یاد گرفتیم، دشمن در طول تاریخ پیوسته در تلاش است که این اندیشه امام را دچار اختلال کنند.

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) اصفهان با بیان اینکه زمانی که امام بحث اتکا به مردم را شروع کرد با شیو‌ه‌های مختلف مقابل امام قرار گرفتند اما امام سست نشد.

وی تأکید کرد: دشمن به شکل‌های متخلف می‌خواست که در این حرکت اختلاف وجود بیاورد اما امام راحل مقاومت کردند، مقابل با تمام دنیا برای امام خمینی (ره) سخت نبود اما از دست دادن بهشتی و مطهری و… سخت بود و اشک ایشان را جاری کرد‌.

حجت الاسلام کمساری با بیان اینکه از مقاومت تعابیر مختلفی گفته‌ شده، خاطرنشان کرد‌: رساترین تعریف برای مقاومت را امام خامنه‌ای دارند که می‌فرمایند مقاومت یعنی انتخاب راه صحیح، آغاز حرکت در این راه و مبارزه با موانع و مشکلات و ادامه راه بدون توقف؛ پس اگر ما مقاومت را بار این عنوان و رویکرد تفسیر کنیم برای ما کارگشا و ارزشمند خواهد بود.

رئیس موسسه تنظیم و نشر آثار امام خمینی (ره) در اصفهان بیان کرد: باید در همه عرصه ها به گفتمان مقاومت بپردازیم، عرصه فرهنگ و هنر یکی از اصلی‌ترین عرصه‌هاست که باید این گفتمان را در آن اجرایی کنیم.

وی با تأکید بر اینکه متأسفانه در این سال ها متولیان حوزه فرهنگ و هنر به مسئولیت خود توجه نداشتند، خاطرنشان کرد: ذائقه فرهنگی جامعه به خصوص جوانان متفاوت شده است و ناواقعیت‌ها را به اسم هنر در جامعه بیان می‌کنند.

حجت الاسلام کمساری در پایان گفت: از بحث و گفتمان مقاومت در مسائل هنری و فرهنگی فاصله گرفته‌ایم اما باید برگردیم و بایستیم و از این گفتمان اصیل پاسداری کنیم‌.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد