صفحه اصلی » اجتماعی » منتقل کردن روزانه ۷۵ هزار مسافر به زیر زمین با تکمیل خط یک مترو

منتقل کردن روزانه ۷۵ هزار مسافر به زیر زمین با تکمیل خط یک مترو

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان گفت: تکمیل خط یک مترو ۷۵ هزار سفر روزانه را به زیر زمین منتقل کرد و این موضوع در بحث آلودگی از اهمیت بسیاری برخوردار است.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۱ - شنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛ جلسه پدافند غیر عامل خط یک متروی اصفهان با حضور دستگاه‌های امدادی، انتظامی، آتش‌نشانی و سایر دستگاه‌های استان اصفهان عصر امروز برگزار شد.

حسین امیری در این جلسه با اشاره به اهمیت موضوعات ایمنی در پروژه‌ها اظهار کرد: وظیفه همه ما محیا کردن ایمنی و امنیت برای همه شهروندان است و این دو موضوع وظیفه همه ما به شمار می‌رود.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان با اشاره به اهمیت توجه به موضوعات ایمنی تصریح کرد: در سال‌های اخیر به این دانش و علم توجه جدی صورت گرفته که شهرها خودشان‌را برای حوادث مختلف آماده کنند.

وی افزود: مترو از نقاط استراتژیک شهرها به شمار می‌رود و این سیستم حمل و نقل ریلی که جدید است، باید الزامات ایمنی و پدافند غیرعامل را فراهم کند.

امیری ادامه داد: خوشبختانه در خط دو مطالعات کاملی در حوزه پدافند غیرعامل صورت گرفته و تمام اقدامات مناسب در این زمینه همزمان با ساخت، صورت می‌گیرد.

وی گفت: پیگیری‌های جدی در این حوزه برای خط یک متروی اصفهان نیز صورت گرفته و مدیریت شهری آمادگی خود را برای اینکه در حوزه ایمنی اتفاقات جدی صورت دهد، هم در حوزه قطارشهری و هم در حوزه شرکت بهره‌برداری مترو، اعلام می‌دارد.

معاون خدمات شهری شهرداری اصفهان خاطرنشان کرد: مسائل ارتباطی در مترو نیز موضوع مهمی بود که باید انجام می‌شد و خوشحالیم که در حال رفع این موضوعات نیز هستیم. از سوی دیگر سازمان قطارشهری اصفهان نیز تلاش بسیاری در این حوزه صورت داده و اقدامات این سازمان در این خصوص قابل تقدیر است.

استقبال مردم از مترو امیدوارکننده است

مدیرعامل سازمان قطارشهری اصفهان نیز در این جلسه با اشاره به تکمیل خط یک متروی اصفهان گفت: خط یک قطارشهری اصفهان در حال حاضر با استقبال مردم، روزانه مشغول خدمت‌رسانی به مردم اصفهان است و خوشحالیم که در این خصوص اقدامات سازمان قطارشهری اصفهان، به نتیجه رسیده است.

محمدرضا بنکدار اظهار کرد: خوشبختانه مدیریت شهری استان به میزان قابل توجهی پیگیر موضوعات قطارشهری اصفهان هستند و این مسئله موید اتفاقات مثبت در این حوزه است.

وی افزود: در ماه‌های گذشته شهردار اصفهان پیگیر بحث‌های مالی در این بخش بود و سازمان قطارشهری اصفهان پیگیری جدی در حوزه‌های ایمنی و موارد دیگر صورت داد.

بنکدار ادامه داد: متروی اصفهان به نسبت سایر شهرهای کشور، بر اساس شاخص‌های ایمنی، از ایمن‌ترین متروهای کشور به شمار می‌رود.

مدیرعامل سازمان قطارشهری اصفهان با بیان اینکه خط یک متروی اصفهان ۲۱ کیلومتر خط و ۲۰ ایستگاه را شامل می‌شود، اضافه کرد: پیگیری‌های جدی در این حوزه از سوی سازمان قطارشهری اصفهان صورت گرفته و تلاش می‌کنیم که در این حوزه به صورت جدی‌تر عمل کنیم.

وی بیان کرد: تلاش ما ارائه خدمات مناسبی به مردم شهر اصفهان است تا نهایت استفاده را از خطوط مترو ببرند بنابراین در تلاش هستیم که تا پایان سال بصورت جدی‌تر زمینه ارتقای ایمنی مترو را فراهم کنیم.

فعالیت‌های حمل و نقل ریلی اصفهان قابل تقدیر است

مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان هم در این جلسه با بیان اینکه  اعتماد مردم به این سیستم از اهمیت بسیاری برخوردار است و توجه به مسائل ایمنی در حمل و نقل عمومی اهمیت دارد، اظهار کرد: خوشبختانه با افتتاح مترو، ۷۵ هزار نفر سفر خودرویی روزانه در شهر اصفهان کم شده و این سفرها به زیر زمین منتقل شده است.

منصور شیشه‌فروش با بیان اینکه خوشحالم که این اتفاق در شهر اصفهان صورت گرفته و خط یک آن تکمیل شده، ادامه داد: ‌در شرایط آلودگی هوا، مترو بهترین گزینه برای کاهش میزان آلودگی و کاهش سفرهای خودرویی شهر به شمار می‌رود.
وی اضافه کرد: باید تلاش کنیم که ضریب آسیب‌پذیری سیستم‌های خود را در مسائل امنیتی کم کنیم و این موضوع را مد نظر قرار دهیم.

شیشه‌فروش با بیان اینکه بررسی سوابق خطر در متروهای مختلف جهان و بررسی تهدیدها، اعلام و ارائه راهکار آن اهمیت دارد، خاطرنشان کرد: حوادث حین ساخت خطوط مترو نیز باید با تمرین، مانور و نظارت جدی، مد نظر قرار گیرد و با دقت لازم، در این خصوص، تصمیمات جدی عملیاتی شود.
مدیرکل مدیریت بحران استانداری اصفهان تصریح کرد: آموزش به مردم و پیشگیری از وقوع حوادث در این خصوص نیز اهمیت بسیاری داشته و باید در این زمینه نیز حرکت‌های خوبی عملیاتی شود.
انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد