صفحه اصلی » بین الملل » فشار اسرائیلی‌ها برای وخامت اوضاع نیجریه و شیخ زکزاکی

فشار اسرائیلی‌ها برای وخامت اوضاع نیجریه و شیخ زکزاکی

نماینده خمینی‌شهر در مجلس گفت: عوامل موساد در نیجریه فعال هستند و حرکات گروه‌های انقلاب و جنبش‌های آزادی‌خواه و ضد صهیونیست را رصد می‎کند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۳۹ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۷

سید محمدجواد ابطحی در گفت‎وگو با صاحب نیوز با بیان اینکه دولت نیجریه به ریاست آقای بوهایی باید بداند که حزب استقلال و تمامیت ارزی نیجریه به این نکته است که به پیروان ادیان مختلف احترام بگذارد، اظهار کرد: تعداد زیادی از مردم نیجریه شیعه و اهل تسنن هستند و می‎توانند در انتخابات و عرصه‎های سیاسی این کشور اثر گذارد باشند.

نماینده خمینی‌شهر در مجلس شورای اسلامی گفت: بوهایی نیازمند اتحاد 20 میلیون شیعه است اما رهبر این شیعیان را شکنجه می‎کند و قلب شیعیان و آزادگان جهان را جریحه‌دار می‎کند؛ این فعالیت‎ها مستقیم توسط عوامل صهیونیست اداره می‎شود، عوامل موساد در نیجریه فعال هستند و حرکات گروه‌های انقلاب و جنبش‌های آزادی‌خواه و ضد صهیونیست را رصد می‎کند.

وی افزود: طبق تحقیقی که کرده‎ام رئیس‌جمهور نیجریه تحت‌فشار اسرائیلی‌ها قرار دارد وگرنه یک شخص به منافع خود و مردم کشور خود می‌اندیشد نباید شیعیانی که نشان داده‌اند که آزار و اذیتی ندارد، برخورد کند.

ابطحی با بیان اینکه باید از دولت نیجریه بخواهیم که به حقوق بشر احترام بگذارد و هر چه زودتر آزادی و شرایط معالجه علامه زکزاکی را فراهم کنند، تصریح کرد: از آقای ظریف می‌خواهیم در این مسئله ورود کند و از رئیس مجلس می‌خواهیم جلسه‎ای در اتحادیه بین‌المجالس را تشکیل دهد و از ظرفیت‌هایی که داریم برای فشار به دولت نیجریه استفاده شود.

وی ادامه داد: شیخ زکزاکی هیچ جرمی بجز عشق به دین اسلام و مکتب امام حسین (ع) و امام خمینی (ره) ندارد؛ باید جنب و جوش در دیپلماسی ما رخ دهد و از این وادادگی در این قضیه جلوگیری شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد