صفحه اصلی » استان » شاهین‌شهر و میمه » اقامه امر به معروف و نهی از منکر مقدمه عدالت اجتماعی است

اقامه امر به معروف و نهی از منکر مقدمه عدالت اجتماعی است

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین شهر و میمه گفت: براساس آیات قران کریم، پرودگار متعال برپایی قسط و عدل در جامعه را بر عهده مردم قرار داده است.

تاریخ انتشار: ۰۵:۳۶ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۸

به گزارش صاحب نیوز؛ محسن بوسعیدی، در اجتماع نمازگزاران مسجدالمهدی(عج) شاهین شهر با تاکید بر اینکه براساس آیات قرآن کریم، پرودگار متعال برپایی قسط و عدل در جامعه را بر عهده مردم قرار داده است اظهارکرد: خداوند قادر متعال در آیه ۲۵ سوره مبارکه حدید مسئولیت بر پایی قسط و عدل را بر عهده مردم قرار داده است؛ پیامبر عظیم الشان اسلام صلوات الله علیه نیز، تنها راه نجات از ظلمت و تاریکی را برپایی قسط و عدل در جامعه اسلامی بیان کرد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین شهر و میمه خاطرنشان کرد: اگر مردم قسط و عدل را از مسئولان مطالبه کنند و عملکرد آنان را در این باره زیر ذره بین خود قرار دهند، ضمن اینکه مسئولان را صیانت کرده اند، جامعه را هم به سمت قسط و عدل و داد سوق داده و در نهایت امنیت اجتماعی در جامعه ارتقا می یابد.

وی افزود: امام باقر علیه السلام می فرمایند: این است و جز این نیست که امر به معروف و نهی از منکر راه انبیاست، روش صلحا و مصلحان و نیکوکاران است، فریضه امر به معروف و نهی از منکر واجب بسیار بزرگی است که به وسیله آن سایر واجب ها اقامه می شود، راه و روش ها امن می شود، کسب ها حلال می شود، حق و حقوق افراد به صاحبانشان رد می شود، زمین ها آباد و جلوی ظلم و تعدی دشمنان گرفته و کارها رو به راه می شود..

بوسعیدی،  همه گیر شدن امر به معروف و نهی از منکر را از نشانه های جامعه زنده و پویا و حساس شدن آنها نسبت به سرنوشت یکدیگر دانست و خاطرنشان کرد: رهبر معظم انقلاب در این خصوص می فرماید که امر به معروف و نهی از منکر حوزه های مختلفی دارد که مهم ترین آن حوزه مسئولان است.

وی به نمازگزاران مسجد توصیه کرد: سعی کنید در هر مسجد با محوریت امام جماعت مسجد، شورای امر به معروف و نهی از منکر تشکیل دهند و در جهت احیای این فریضه مهم قدم بردارند تا ان شاء الله هر چه زودتر در اثر اقامه آن در جامعه شاهد عدالت اجتماعی در تراز نظام مقدس جمهوری اسلامی باشیم.

دادستان شاهین شهر و میمه یادآوری کرد: همه مسئولان و بالاخص بنده به عنوان دادستان و مدعی العموم به استناد قانون حمایت از آمران به معروف و ناهیان از منکر تکلیف داریم از افرادی که در چارچوب شرع و قانون امربه معروف و نهی از منکر می کنند حمایت کنیم.

بوسعیدی، یکی از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر را انتخاب فرد اصلح در انتخابات پیش رو بیان کرد که مردم اجازه ندهند کشور و سرنوشت آن به دست افراد نااهلی که دارای تفکر لیبرال سرمایه داری است بیفتد؛ تفکر لیبرال سرمایه داری جامعه را به سمت فاصله طبقاتی و انحطاط می برد.

دادستان عمومی و انقلاب شهرستان شاهین شهر و میمه تاکید کرد: انتخاب افرادی با تفکر سیاسی حضرت امام راحل رحمت الله علیه که همان تفکر توحیدی است شرایط برپایی قسط و عدل را در جامعه فراهم می کند و عدالت اجتماعی را ارتقا می دهد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد