صفحه اصلی » اقتصادی » کاهش قدرت خرید مردم ترمز افزایش قیمت گوشت را کشیده است

کاهش قدرت خرید مردم ترمز افزایش قیمت گوشت را کشیده است

نایب‌رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان گفت: موضوعی که مهم است کاهش قدرت خرید مردم است و همین امر نمی‌گذارد قیمت بازار افزایش آن‌چنانی داشته باشد مگر این‌که گوشت گوسفند را به صورت دام زنده صادر کنند که مسلماً بر روی قیمت تأثیر گذار است.

تاریخ انتشار: ۱۳:۴۸ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۸

عبدالرضا آقاجانی در گفت‌وگو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: در حال حاضر به علت کمبود دام و یا افزایش آن قیمت گوشت هزار یا دو هزار  تومان افزایش یا کاهش پیدا می‌کند.

نایب‌رئیس اتحادیه گوشت قرمز اصفهان تصریح کرد: قیمت گوشت با سپری شدن عید قربان هیچ تغییری پیدا نکرده است؛ گوشت دام سنگین نسبتاً مشکلی نداشته است  دو ماه است که قیمت ثابتی دارد، قیمت گوشت دام سبک یک یا دو هزار تومان افزایش پیدا کرده است.

وی افزود: موضوعی که مهم است کاهش قدرت خرید مردم است و همین امر نمی‌گذارد قیمت بازار افزایش آن‌چنانی داشته باشد مگر این‌که گوشت گوسفند را به صورت دام زنده صادر کنند که مسلماً بر روی قیمت تأثیر گذار است.

آقاجانی در ادامه گفت: گوشتی که هم‌اکنون به صورت سنتی در قصابی‌ها توزیع می‌شود یک نوع گوشت قرمز مثل گاو، گوسفند و شتر است که به فروش می‌رسد و فقط مشتری برای تهیه گوشت مراجعه می‌کند اما در فروشگاه‌های کوثر و دیگر فروشگاه‌ها بیش از هزار قلم کالا توزیع می‌شود و تجمع مشتری نیز زیاد است.

وی افزود: مسلماً اگر در فروشگاه‌ها گوشت را اگر بخواهند به صورت لاشه‌ای قرار دهند آلودگی بالایی پیدا می‌کند و آلودگی آن به مراتب بیشتر از یک مغازه قصابی است و  قرار بر این بود که گوشت را به صورت بسته‌بندی در فروشگاه‌ها بفروشند.

آقاجانی پیش‌بینی کرد که در پنج سال آینده توزیع گوشت در قصابی‌ها هم‌تغییر کند و عنوان کرد: در آینده  قصاب در کشتارگاه خرید خود را انجام نمی‌دهد و شرکت‌ها گوشت را به صورت بسته‌بندی به مغازه‌های زیادی عرضه می‌کنند و البته کار برای قصاب‌ها آسان‌تر می‌شود.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد