صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » هامبورگ به ایران می‌آید

هامبورگ به ایران می‌آید

قائم‌مقام باشگاه پرسپولیس از سفر تیم هامبورگ به ایران برای بازی با تیم فوتبال این باشگاه در سال ۲۰۱۴ خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۳۲ - سه شنبه ۱۳۹۲/۰۳/۲۸

به گزارش صاحب نیوز به نقل از خبرگزاری تسنیم، بهروز منتقمی در گفت‌وگو با سایت رسمی باشگاه پرسپولیس در خصوص سفرش به آلمان اظهار داشت: با توجه به دستورالعمل سردار رویانیان مبنی بر انجام یک بازی دوستانه برای بازی خداحافظی و تجلیل از جناب آقای مهدی مهدوی‌کیا، بازیکن و کاپیتان بااخلاق و ارزشمند پرسپولیس و افتخار تیم ملی و سرمایه بزرگ فوتبال کشور به‌اتفاق آقایان امیرعلی حسینی، مدیر روابط بین‌الملل باشگاه و گودرزی، نماینده شرکت ارتباط‌گستر قهرمان به هامبورگ آلمان سفر کردیم که در جریان آن با آقای نیکولاس، نماینده باشگاه هامبورگ و همچنین مسئول تدارکات بازی‌های هامبورگ در هتل «گاست ورک» این شهر مذاکرات مفصلی انجام دادیم.

وی ادامه داد: در این نشست پس از مذاکرات به عمل آمده و ارائه نظرات و دیدگاه‌های متقابل نمایندگان 2 باشگاه، طرف آلمانی آمادگی و موافقت خود برای حضور در تهران و بازی با تیم فوتبال پرسپولیس در سال 2014 را اعلام کرد. نمایندگان باشگاه هامبورگ همچنین اعلام کردند که همه‌ساله تورنمنتی در شهر هامبورگ برگزار می‌شود و با توجه به اینکه قرار است در سال 2014 فقط تیم‌های آلمانی در این تورنمنت حضور پیدا کنند، از باشگاه پرسپولیس دعوت به عمل آوردند که در سال 2015 در مسابقات یادشده که به‌شکل بین‌المللی برگزار می‌شود، شرکت کند.

قائم‌مقام باشگاه پرسپولیس تصریح کرد: البته برای انجام بازی دوستانه در تهران آنچه مدنظر باشگاه پرسپولیس قرار داشت و دارد این است که بازی در سال 2013 و حداکثر در نیم‌فصل بوندس‌لیگا برگزار شود. نمایندگان هامبورگ اعلام کردند با توجه به بسته شدن برنامه سال 2013 برای آنها چنین امکانی وجود ندارد اما ما هنوز امیدواریم با ادامه مذاکرات، طرف آلمانی را مجاب به بررسی بیشتر کرده تا امکان انتقال زمان بازی از سال 2014 به سال 2013 و حداکثر ظرف 2 ماه آینده بررسی شود.

منتقمی خاطرنشان کرد: مذاکرات ما با باشگاه هامبورگ فقط معطوف به انجام این بازی‌ها نبود و صحبت‌های خوبی درباره گسترش همکاری‌ بین 2 باشگاه صورت گرفت. برگزاری اردوهای کوتاه‌مدت در 2 کشور، اعزام بازیکن برای آموزش، اعزام مربی برای شرکت در کارگاه‌های آموزشی، استفاده از تجارب، تخصص و امکانات باشگاه آلمانی به‌ویژه در حوزه آکادمی فوتبال، انتقال بازیکن و مشارکت در برنامه‌های اقتصادی و همچنین امور خیریه که از علایق 2 باشگاه عنوان شد از موارد مورد بحث بودند که توافق‌هایی درباره آنها صورت گرفت.

قائم‌مقام باشگاه پرسپولیس درباره تعهدات باشگاه پرسپولیس برای سفر تیم هامبورگ به ایران گفت: در این ارتباط صحبت‌های مفصلی صورت گرفت و باشگاه پرسپولیس آمادگی خود را برای فراهم آوردن کلیه شرایط و امکانات جهت سفر تیم هامبورگ و انجام بازی در تهران اعلام کرده است. در همین ارتباط جلسه دیگری هم بین مهدی مهدوی‌کیا و باشگاه آلمانی هامبورگ صورت می‌گیرد تا این پروژه را یاری کند.

منتقمی در پایان ضمن تشکر از شرکت ارتباط گستر قهرمان افزود: امیدواریم با انجام این بازی، هم یک دیدار دوستانه در خور شأن باشگاه پرسپولیس و هواداران میلیونی آن و هم تجلیلی شایسته از مهدی مهدوی‌کیا صورت بگیرد که هم از نظر فنی و هم از نظر اخلاقی در میادین ورزشی یک الگو و مایه افتخار این باشگاه، فوتبال و کل ورزش ایران بوده است. همچنین گسترش همکاری‌ها بین 2 باشگاه در راستای برنامه‌های توسعه‌ای باشگاه فرهنگی ورزشی پرسپولیس که مدنظر هیئت مدیره و شخص مدیرعامل است، فرصت‌های خوبی را برای حرکت سریع‌تر در جهت حرفه‌ای‌گری و تبدیل شدن پرسپولیس به یک باشگاه واقعی ایفا خواهد کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد