صفحه اصلی » ورزشی » اجرای ورزشکاران سادات در زورخانه علیقلی‌آقا به مناسبت عید غدیر

اجرای ورزشکاران سادات در زورخانه علیقلی‌آقا به مناسبت عید غدیر

رئیس هیات پهلوانی و زورخانه‌ای استان اصفهان گفت: روز جمعه در زورخانه علیقلی‌آقا از ساعت 10 تا 12 به مناسبت ایام غدیر برنامه‌ای برگزار می‌شود که در آن فقط ورزشکاران سادات به اجرای مراسم می‌پردازند.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۸ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۵/۲۹

به گزارش صاحب نیوز؛ رضا اخروی  اظهار کرد: به مناسبت عید غدیر ورزشکاران رشته زورخانه‌ای در مراسم‌های مختلف و جشن‌هایی که به همین مناسبت در سطح شهر برگزار می‌شود، اجرای مراسم خواهند داشت.

رئیس هیات پهلوانی و زورخانه‌ای استان اصفهان تصریح کرد: روز جمعه در زورخانه علیقلی آقا از ساعت 10 تا 12 به مناسبت ایام غدیر برنامه‌ای برگزار می‌شود که در آن فقط ورزشکاران سادات به اجرای مراسم می‌پردازند.

وی افزود: به مناسبت عید غدیر خم در همه حدود 130 زورخانه‌ای که در سطح استان وجود دارد؛مراسم‌هایی برگزار می‌شود و در اجرای این مراسم‌ها سعی می‌شود ورزشکاران یا حداقل میاندار آن از سادات باشد.

اخروی ادامه داد: ورزش زورخانه‌ای که به نوعی ورزش باستانی ایرانیان محسوب می‌شود دارای آداب ‌و رسوم خاص است، این آداب و سنت‌ها تأسی از پیشوای نخستین شیعیان امام علی(ع) مردانگی و مروت، جوانمردی، فروتنی و… را در ورزشکاران ایجاد می‌کند.

رئیس هیات پهلوانی و  زورخانه‌ای استان اصفهان عنوان کرد: در ورزش باستانی جایگاه سادات، جایگاه والایی است و تمام حرکات با اجازه از سادات و پیشکسوتان زورخانه انجام می‌شود و در این ورزش آن‌قدر سلامت روح و جسم مطرح است که از زورخانه  عنوان مسجد دوم شیعیان یاد می شود.

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد