صفحه اصلی » اجتماعی » فشار خون، زنگ خطری برای مسئولان حوزه سلامت

فشار خون، زنگ خطری برای مسئولان حوزه سلامت

رئیس مرکز بهداشت استان گفت: بالغ بر ۶۰ درصد افرادی که هم اکنون پیش فشار خون دارند مبتلا به فشارخون بالا می‌شوند و این یک زنگ خطری برای مسئولان حوزه سلامت است.

تاریخ انتشار: ۰۵:۳۱ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۳۰

کمال حیدری در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد: لازم است به طور جدی برای اصلاح زیر ساخت های محیطی و فرهنگی اقدام و تصمیمات ضروری برای پیشگیری از پرفشار خون بالا انجام بگیرد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی اصفهان ادامه داد: قرار نیست در کارگروه سلامت هر دستگاهی به بیان مشکلات خود و موانع سر راهش بپردازد بلکه برای رفع چالش های حوزه سلامت و امنیت غذایی مردم باید با تشکیل گروه های منسجم و علمی و دغدغه مند به صورت جمعی و همدلی و همکاری همه دستگاه ها در این جلسات کارشناسی به تشریح وضع موجود و تدابیر امور برای مداخلات لازم و بدون رودربایستی بپردازیم.

وی تصریح کرد: سلامت چهار بعد جسمی و روانی و اجتماعی و معنوی دارد که امروزه مواردی مثل آلودگی هوا به کیفیت نان و سموم باقیمانده در محصولات کشاورزی اهمیت دارند.

حیدری گفت: در کمتر از یک دهه دیگر، بالغ بر ۶۰ درصد افرادی که هم اکنون پیش فشار خون دارند مبتلا به فشارخون بالا می‌شوند و این یک زنگ خطری برای مسئولان حوزه سلامت است.

وی در پایان اعلام کرد: 41 درصد مردم فشارخون نرمال و طبیعی دارند.

انتهای پیام/

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد