صفحه اصلی » اجتماعی » کمک کردن به نیازمندان؛ یکی از علل رشد فرهنگی جامعه

کمک کردن به نیازمندان؛ یکی از علل رشد فرهنگی جامعه

کارشناس فرهنگی گفت: مقوله های اجتماعی و فرهنگی بسیاری در امر کمک به یکدیگر نهفته است، به طوری که این کار باعث رشد و نمو فرهنگی و اجتماعی در فرد کمک کننده هم می شود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۳ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۵/۳۱

فاطمه شریفی در گفتگو با صاحب نیوز؛ پیرامون سبک زندگی اسلامی و ارتباط آن با کمک به نیازمندان بیان کرد: انسان به طور فطری میل به زندگی اجتماعی دارد و به اصطلاح در کنار یکدیگر زندگی کردن می تواند بسیاری از خلأهای اجتماعی را پر کند.

این کارشناس فرهنگی گفت: یکی از مهم ترین نکاتی که هم در فرهنگ ما و هم در دین مبین اسلام به آن اهمیت داده شده، توجه ویژه به نیازمندان است و این مهم باید بیشتر از چیزی که هست به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود.

وی ادامه داد: سبک زندگی اسلامی مانع تضاد طبقاتی است و امروزه می بینیم که تضاد طبقاتی در بسیاری از جوامع وجود دارد و آثار و پیامدهای مخرب آن در جامعه حتّی به طور سطحی هم قابل مشاهده است.

شریفی خاطر نشان کرد: کمک به نیازمندان و دستگیری از آن ها می تواند آثار بسیاری داشته باشد که نخستین اثر وضعی آن کاهش فاصله طبقاتی و زنده تر شده روند زندگی این افراد است.

کارشناس فرهنگی ضمن اشاره به آثار کمک کردن دیگران در فرد کمک کننده هم گفت: مقوله های اجتماعی و فرهنگی بسیاری در امر کمک به یکدیگر نهفته است، به طوری که این کار باعث رشد و نمو فرهنگی و اجتماعی در فرد کمک کننده هم می شود.

شریفی در پایان معتقد بود: در مجموع می توان گفت کمک کردن به یکدیگر به خصوص به نیازمندان می تواند باعث رشد فردی و در نهایت رشد فرهنگی جامعه شود و باید این فرهنگ به صورت مستمر و بدون وقفه در جامعه برای همیشه رواج داشته باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد