صفحه اصلی » فرهنگ و هنر » برگزیدگان المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور معرفی شدند

برگزیدگان المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور معرفی شدند

سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور با برپایی آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان شب گشته به کار خود پایان داد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۴ - جمعه ۱۳۹۸/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ سومین المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان کشور با برپایی آیین اختتامیه و معرفی برگزیدگان شب گشته به کار خود پایان داد.

دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کودک و نوجوان در این آیین گفت: با چند تن از نوجوانان 16 ساله‌ای که قاعدتاً سال دیگر شرایط سنی شرکت در المپیاد را نخواهند داشت صحبت کردم و از آن‌ها پرسیدم بعد از المپیاد چه می‌کنید؟ یکی گفت سینما را به‌صورت حرفه‌ای دنبال می‌کنم و یکی هم با تردید پاسخ داد که این کار را ادامه می‌دهم.

علیرضا تابش بیان کرد: نوجوانان علاقه‌مند می‌توانند در طول سال با  انجمن سینمای جوانان ایران و کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان ارتباط داشته باشند و خلاقیت خود را ارتقا بدهند. سینما یک عنصر جدی در تولیدات ملی هر کشوری است و امیدوارم که المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان آرام‌آرام به یک نهاد مهم تبدیل شود و بتوانیم به‌واسطه آن به مسائل نوجوانان جدی‌تر بپردازیم.

برگزیدگان المپیاد

در بخش فیلم، مدال برنز به فیلم کوتاه «گذر زمان» به کارگردانی محمدامین فیروزه از تبریز و فیلم کوتاه «بِچُوک» به کارگردانی عارفه جعفری از میبد اختصاص یافت.

مدال نقره این بخش به فیلم‌های در «جستجوی زندگی» به کارگردانی ایلیا رمضانی از بوشهر و فیلم «دُخت لر» به کارگردانی فاطمه زاهدانی از بندرعباس تعلق گرفت.

در بخش ایده، گروه عبدالله علیمراد توانست نخستین مدال برنز را برای ایده «حیات» نوشته سید متین احمدی از خمینی‌شهر کسب کند؛ دومین مدال برنز نیز به کار گروهی مرضیه برومند به نام «من استیو هاوکینگ نیستم» که بر اساس ایده اولیه ثمین ابوالحسنی از آباده نوشته‌شده بود تعلق گرفت. کار گروهی علی‌اکبر قاضی نظام با عنوان «آفرینش هستی» که ایده اولیه آن متعلق به متینا اکبرزاده بود نیز سومین مدال برنز را از آن خود کرد

چهارمین مدال برنز بخش ایده به کار گروهی وحید نیکخواه آزاده با عنوان «یک‌تکه مداد» با ایده اولیه امین یونسی ساکن اراک و «شیر تو شیر» با طرح اولیه سنا ابوالحسنی از آباده تعلق گرفت. گروه ابوالفضل جلیلی با طرح «گلیم» به ایده پردازی اولیه کیانا صابر از تالش و ایده «خورشید را دیده‌ای» از حنانه مرادی ساکن اصفهان نیز پنجمین و آخرین مدال برنز را از آن خود کردند.

در بخش برگزیدگان ایده، مدال نقره به گروه ایرج طهماسب با ایده «گاوهای فضایی» که ایده اولیه آن از «شیرکاکائو و مریخی» از آنسیا تاژ از تهران گرفته‌شده بود و همچنین به ایده «کیپاپ» با ایده اولیه پرنیا قانونی با نام «موج‌های شادی روانه بود بر دل کودکان خندان» از گروه پوران درخشنده رسید.

گروه کامبوزیا پرتوی مدال طلای این المپیاد را برای ایده «دوست عجیب من» که ایده اولیه آن «طرحی از دختر سیل» از رکسانا رسولی جزی بود دریافت کرد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد