صفحه اصلی » اجتماعی » طرح «رسم ابرار» از 3 شهریور در اصفهان اجرا می‌شود/ احیای یک سنت حسنه با طعم کمک به فقرا

طرح «رسم ابرار» از 3 شهریور در اصفهان اجرا می‌شود/ احیای یک سنت حسنه با طعم کمک به فقرا

طرح رسم ابرار با هدف کمک به اقشار آسیب پذیر جامعه و احیای یک سنت حسنه در اصفهان، همزمان با سراسر کشور آغاز به کار کرد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۲ - جمعه ۱۳۹۸/۰۶/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ 25 ذی‌الحجه در تقویم مسلمانان با نام ایثار و از خودگذشتگی به ثبت رسیده است؛ روزی که مایه مباهات شیعیان و الگویی پویا برای دوستداران اهل بیت است. در این روز سوره «انسان» نازل شد و سه روز روزه برای شفای امام حسن(ع) و امام حسین(ع) و عطا کردن سه شب متوالی افطار اهل بیت پیامبر به مسکین، یتیم و اسیر در تاریخ اسلام به نام خانواده عصمت و طهارت به ثبت رسید.

در طول 14 قرن گذشته، شیعه همواره از 14 معصوم الگو گرفته و در این مسیر سعی کرده هرچه بیشتر خود را به آن ها نزدیک کند.

یکی از تجلیات فضایل اخلاقی اهل بیت همین ایثار و از خودگذشتگی است که بسیاری از این فداکاری ها خود شان نزول آیات بسیاری از قرآن بوده است.

انقلاب اسلامی نیز به عنوان انقلابی که الگوبرداری شه از تفکر ناب شیعی است، همواره داعیه دار دفاع از مظلومان و ستم دیدگان بوده است و امامین انقلاب همواره بر رسیدگی به قشر مستضعف در جامعه تاکید کرده اند، به نحوی که این انقلاب را انقلاب پابرهنه ها نامیده شد.

در همین مسیر شجره طیبه بسیج به عنوان مولود انقلاب امسال در طرحی نو با همراهی کمیته امداد طرحی تحت عنوان «رسم ابرار» راه انداخته است.

در این، آحاد بسیجیان به همراه خانواده های خود سوم تا پنجم شهریور روزه گرفته و در پایان هر روز قیمت غذای روزانه خود را به ترتیب برای فقرا، یتیمان و آزادسازی زندانیان در حساب‌های جداگانه اعلامی توسط کمیته امداد و سازمان زندان‌ها واریز می‌کنند.

فاطمه شریفی  در همین رابطه در گفتگو با صاحب نیوز؛ پیرامون سبک زندگی اسلامی و ارتباط آن با کمک به نیازمندان بیان کرد: انسان به طور فطری میل به زندگی اجتماعی دارد و به اصطلاح در کنار یکدیگر زندگی کردن می تواند بسیاری از خلأهای اجتماعی را پر کند.

این کارشناس فرهنگی گفت: یکی از مهم ترین نکاتی که هم در فرهنگ ما و هم در دین مبین اسلام به آن اهمیت داده شده، توجه ویژه به نیازمندان است و این مهم باید بیشتر از چیزی که هست به فرهنگ عمومی جامعه تبدیل شود.

وی ادامه داد: سبک زندگی اسلامی مانع تضاد طبقاتی است و امروزه می بینیم که تضاد طبقاتی در بسیاری از جوامع وجود دارد و آثار و پیامدهای مخرب آن در جامعه حتّی به طور سطحی هم قابل مشاهده است.

این طرح در استان اصفهان هم، در کنار دیگر نقاط کشور اجرا می شود تا با حضور آحاد مردم در این طرح جامعه قدمی به سمت سیره اهل بیت حرکت کند و از طرفی افراد نیازمند جامعه نیز از این طرح بهره ای ببرند و دل های مستضعفین جامعه با کمک مردم شاد شود.

 

 

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد