صفحه اصلی » سیاسی » 400 هزار هکتار زمین برای توسعه فرودگاه اصفهان

400 هزار هکتار زمین برای توسعه فرودگاه اصفهان

معاون عمرانی استانداری با بیان اینکه در طرح توسعه فرودگاه اصفهان شرکت فرانسوی بعد از خروج آمریکا از برجام انصراف داد، گفت: زمینی در حدود 400 هکتار که مهمترین قسمت آن بود با ارتش توافق شده و روی بخش خصوصی داخلی کار می شود.

تاریخ انتشار: ۱۵:۴۰ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۳

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الله غلامی پیش از ظهر امروز در نشت خبری اظهار کرد: سر جمع اعتبارات عمرانی برای استان اصفهان که در سال 98 پیش بینی شده 375 میلیارد تومان پروژه های استانی است که حدود نه و نیم درصد نسبت به سال گذشته افزایش داشت.

معاون عمرانی استانداری تصریح کرد: در بخش پروژه های ملی که به استان واگذار شده 306 میارد تومان که حدود 54 درصد رشد در این زمینه وجود داشته است.

وی افزود: در بخش پروژه های ملی 910 میلیارد تومان با رشد 39 درصد نسبت به سال گذشته رو به رو هستیم و در بخش پروژه های متوازن منطقه ای 389 میلیارد که امسال اختصاص پیدا کرده ععد بودجه عمرانی استان دو هزار و 17 میلیارد است که این عدد در سر جمع نسبت به سال گذشته 11 درصد رشد داشته است.

غلامی خاطرنشان کرد: یک هزار و 734  پروژه در  ۲۴ شهرستان با هزینه ای بالغ بر دو هزار و ۹۳۰ میلیارد تومان در سال جاری افتتاح می شود.

وی افزود: از این تعداد پروژه  ۲۶۱ پروژه ملی و ۱۸۵ پروژه استانی و ۶۲۰ پروژه بخش خصوصی و تعاونی ها و ۴۹۷ پروژه در بخش شهرداری و 171 پروژه را دهیاری ها انجام خواهد گرفت.

معاون عمرانی استانداری  با بیا اینکه سعی بر توزیع پروژه ها در شهرستان ها شده است، گفت: بیشترین پروژه در شهرستان اصفهان با ۴۷۳ و بعد از آن کاشان با106  پروژه و تیروان کرون با 100 است.

وی در ادامه یکی از اصلی ترین موضوع در استان را  گردشگری بر شمرد و گفت: خوشبختانه در این عرصه کارهای خیلی خوبی انجام شده است؛ از بوم گردی در یک خانه روستایی تا سایت های بزرگ فعالیت هایی در این راستا است.

غلامی گفت: در سال گذشته مصوباتی که داشتیم بیش از ۳۵ هتل بزرگ مصوب شد که بخشی از ان شروع به ساخت  و بخش هم مقدمات آن در استان در حال انجام است.

حجت الله غلامی در ادامه با بیان اینکه در طرح توسعه فرودگاه اصفهان شرکت فرانسوی بعد از خروج آمریکا از برجام انصراف داد، افزود: زمینی در حدود 400 هکتار که مهمترین قسمت آن بود با ارتش توافق شده و روی بخش خصوصی داخلی کار می شود.

وی بیان کرد: در سطح استان هدف گذاری شده بود از مرکز شهرستان ها به استان جاده ها دو بانده و چهار خطه باشد که فقط دو شهرستان دیگر باقی مانده است.

حجت الله غلامی با استقبال از سرمایه گذاری بخش خصوصی در پروژه ها اذعان کرد: شرایط فراهم است تا بخش خصوصی به راحتی در پروژه های استان سرمایه گذاری کند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد