صفحه اصلی » سیاسی » شکلات فرانسوی تلخی این روزهای برجام را شیرین نمی‌کند

شکلات فرانسوی تلخی این روزهای برجام را شیرین نمی‌کند

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: فرانسه به تعبیری می‌خواهد شکلاتی را به ما بدهد و دُرّی را از ما بگیرد و اروپایی‌ها می‌خواهند با کمک‌های واهی و ناچیز ایران را در برجام نگه‌دارند.

تاریخ انتشار: ۱۱:۲۹ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۶

محمود معلمی در گفت‌وگو با صاحب نیوز در خصوص اقدامات اخیر فرانسه برای ماندن ایران در برجام اظهار کرد: فرانسه به تعبیری می‌خواهد شکلاتی را به ما بدهد و دُرّ گران بها را از ما بگیرد؛ اروپایی‌ها می‌خواهند با کمک‌های واهی و ناچیز ایران را در برجام نگه‌دارند.

تحلیلگر مسائل سیاسی گفت: امریکا بعد از تحریم‌های متعدد ایران از برجام خارج‌شد و اروپا هم به تعهدات خود عمل نمی‌کند و اکنون تحریم‌ها هم روزبه‌روز بیشتر می‌شود؛ ماندن در برجام هیچ فایده‌ای ندارد.

وی افزود: هدف از تلاش برای نگه‌داشتن ایران در برجام تعطیل بودن مراکز هسته‌ای است، برخی‌ها دوباره از مذاکره مجدد صحبت می‌کنند و می‌خواهند در این مذاکره هدف‌های جدید را دنبال کنند.

معلمی با توضیح اینکه اروپایی‌ها برای راضی نگه‌داشتن امریکا می‌خواهند محدودیت 15 ساله هسته‌ای را به محدودیت دائم تبدیل و توان موشکی ایران را محدود کنند، تصریح کرد: می‌خواهند قدرت دفاعی و نفوذ منطقه‌ای ایران را از بین ببرند و به‌طور علنی اعلام می‌کنند که قدرت موشک‏ ایران نباید گسترش پیدا کند.

وی ادامه داد: اروپایی‌ها بین خود اختلاف دارند و به همین دلیل وزیر امور خارجه ایران را به اجلاس G7 دعوت کردند تا ایران را راضی کنند که در ازای دریافت کمک‎های مالی، در برجام بماند.

این تحلیلگر سیاسی با بیان اینکه نباید فریب اروپایی‌ها را خورد، مسیر خروج از برجام  را ادامه دهیم، تصریح کرد: اگر خلاف این مسیر برویم قطعاً در آینده ضرر می‌کنیم؛ به نظر من باید در همین دولت از برجام خارج شویم.

وی تأکید کرد: توان موشکی خط قرمز ایران است؛ پس از انهدام پهپاد امریکا، عربستان و کشورهای خلیج‌فارس به امریکا گفته بودند که حمله‌ای را آغاز نکند که اگر جنگ شروع شود ما نابود می‌شویم که این صحبت‌ها نشان از توان و قدرت موشکی ایران است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99