صفحه اصلی » سیاسی » دکه مطبوعات | ادامه دار شدن حواشی دیدار روحانی و مکرون در روزنامه ها

دکه مطبوعات | ادامه دار شدن حواشی دیدار روحانی و مکرون در روزنامه ها

نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست روزنامه‌های امروز نشان می‌دهد که حواشی پس از وعده‌های دیدار روحانی که با بهره‌برداری مکرون و ترامپ همراه بود، هنوز در روزنامه‌ها جریان دارد.

تاریخ انتشار: ۱۴:۵۵ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۶

به گزارش صاحب نیوز؛ نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست روزنامه‌های امروز نشان می‌دهد که حواشی پس از وعده‌های دیدار روحانی که با بهره‌برداری مکرون و ترامپ همراه بود، هنوز در روزنامه‌ها جریان دارد هر چند که با زیاده‌خواهی های کشورهای اروپایی و آمریکا، روحانی از اظهارات خود کوتاه آمد اما تبعات آن همچنان گریبان‌گیر دولت است. اظهارات سخنگوی دستگاه قضا در نهمین نشست خبری قوه قضاییه نیز از دیگر محورهای مشترک روزنامه‌های امروز است.

پایش روزنامه‌های اصولگرا نشان می‌دهد که نقد و بررسی اظهارات مشتاقانه روحانی درباره عدم دریغ دیدار برای حل مشکلات و استقبال رئیس‌جمهور فرانسه و آمریکا با ارائه پیشنهاد برجام جدید با محوریت موشکی و هسته‌ای امروز با تیترهایی چون «توهین ترامپ و ماکرون نتیجه دیپلماسی انفعال»، «فاصله زیاد مذاکرات پاریس با شروط تهران»، «ناکامی ترامپ و مکرون در بازی مذاکره»، «عکس یادگاری با روحانی فقط با فتوشاپ»، «تنزل اجلاس مدعیان قدرت به عکس‌های یادگاری» و «ناگهان برعکس!» در روزنامه‌های کیهان، قدس، صبح نو، حمایت، فرهیختگان و جوان بازتاب داشته است. محورهای مورد بحث اسماعیلی سخنگوی دستگاه قضا در نهمین نشست خبری هم در روزنامه‌های کیهان، قدس، حمایت و جوان بازتاب داشته است. روزنامه فرهیختگان امروز با تیتر «رشد ۶۵ درصدی تولید در تحریم» وضعیت ۶۲ عنوان کالای منتخب پس از تحریم را بررسی کرده است. روزنامه قدس نیز با تیتر «اتحاد علیه کودتا مودی راه‌حل بحران کشمیر» به آخرین وضعیت کشمیر پرداخته است. همچنین صبح نو از دو مأمور سابق امنیتی پیگیری اقدامات تروریستی ۷ تیر و ۸ شهریور سال ۶۰ شده است.

پایش روزنامه‌های اصلاح‌طلب حاکی از آن است که استقبال کشورهای غربی از اظهارات قابل‌تأمل دو روز گذشته رئیس‌جمهور و شرط‌گذاری روز گذشته روحانی برای مذاکره با آمریکا و همچنین اظهارات ظریف دراین‌باره، محور روزنامه‌های ایران، سازندگی، آفتاب یزد، اعتماد، شرق، جمهوری اسلامی، اطلاعات، همشهری، همدلی و ابتکار است. روزنامه‌های این جریان برای این موضوع تیترهای «اول لغو تحریم بعد عکس»، «کاسبان تحریم نگران دیپلماسی ظریف»، «حسن روحانی شرط گذاشت»، «عکس گرفتن با روحانی امکان‌پذیر نیست، فتوشاپ کنید!»، «توفان علیه دولت»، «اماواگرهای یک دیدار دیپلماتیک»، «شاید یک وقت دیگر» و «کلید مذاکره» را انتخاب کرده‌اند. نشست سخنگوی قوه قضاییه نیز در روزنامه‌های ایران، آرمان ملی، آفتاب یزد، شرق و ابتکار بازتاب داشته است. در اقدامی عجیب و خلاف قانون روزنامه اعتماد تصویری از رئیس دولت اصلاحات منتشر کرده است. همچنین با نزدیک شدن به انتخابات مجلس، مصاحبه‌های رنگارنگ نمایندگان مجلس به‌صورت پررنگ‌تری در روزنامه‌های اصلاح‌طلب دیده می‌شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد