صفحه اصلی » استان » انتقاد امام جمعه اصفهان از برداشتن آزمون ورودی دانشگاه ها/ حوزه و دانشگاه نخبگان را جذب کنند

انتقاد امام جمعه اصفهان از برداشتن آزمون ورودی دانشگاه ها/ حوزه و دانشگاه نخبگان را جذب کنند

امام جمعه اصفهان گفت: در جلسه ای که با وزیر علوم برگزار شد از برداشتن آزمون ورودی به دانشگاه انتقاد کردم؛ با این کار متخصصان کارآزموده و در سطح بالا وارد می شوند و باعث پیشرفت کشور می شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۸ - جمعه ۱۳۹۸/۰۶/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ آیت الله سید یوسف طباطبایی نژاد در جلسه مدیران حوزه های علمیه استان اصفهان اظهار کرد: در بحث ورودی به حوزه علمیه باید کیفیت بیش از کمیت مورد توجه قرار گیرد. در اکثر کشورها فقط نخبگان برای تحصیل در سطوح عالی انتخاب می شوند و ما هم در حوزه و دانشگاه باید نخبگان را گزینش و جذب کنیم.

امام جمعه اصفهان افزود: در جلسه ای که با وزیر علوم برگزار شد نیز این مطلب را عنوان و از برداشتن آزمون ورودی به دانشگاه انتقاد کردم؛ با این کار متخصصان کارآزموده و در سطح بالا وارد می شوند و باعث پیشرفت کشور می شود.

وی با بیان اینکه برگزاری کلاس های اخلاقی در مدارس بیشتر و منسجم تر پیگیری شود، خاطرنشان شد: مدیران مدارس علمیه در مسائل اخلاقی طلاب وقت بیشتری بگذارند و با انجام مشاوره اخلاقی، ارتباط پدرانه با آن ها برقرار کنند.

آیت الله طباطبایی نژاد اضافه کرد: اساتید نیز باید در مسئله اخلاقی وارد شوند و از یک ساعت کلاس یک ربع پایانی آن را به گفتگو با طلاب و بیان اصول اخلاقی اختصاص دهند. این زمان وقت مغتنمی برای شنیدن مشکلات و دغدغه های طلاب توسط اساتید و مسئولان است.

مدیر حوزه علمیه استان اصفهان در پایان از زحمات مدیران حوزه های علمیه در سال تحصیلی گذشته قدردانی و سال جدید تحصیلی را سالی توام با موفقیت برای مسئولین، طلاب و اساتید آرزو کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد