صفحه اصلی » اقتصادی » بوی ماه مدرسه؛ زنگ اول: بازار نوشت‌افزار

بوی ماه مدرسه؛ زنگ اول: بازار نوشت‌افزار

بسیاری از والدین و خصوصاً والدینی که چند دانش‌آموز دارند از بالا بودن قیمت‌های نوشت افزار و تناسب نداشتن با درآمد خانواده‌ها گله‌مند هستند.

تاریخ انتشار: ۰۵:۰۵ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ با فرا رسیدن ماه مهر و بازگشایی مدارس یکی از دغدغه‌های والدین این است که بدانند امسال برای نوشت افزار دانش‌آموز خود باید چه مقداری هزینه کنند؛ از این‌ رو خبرنگار صاحب نیوز به آخرین وضعیت قیمت‌ها در بازار نوشت افزار پرداخته است.

این خبر برای دانش آموزان دبستان تنظیم شده است و در دو گروه کلاس‌های  اول تا سوم و از چهارم تا ششم به تفکیک هزینه‌ها بیان شده است.

کیف: کیف در بازار انواع مختلفی دارد که نسبت به‌اندازه و کیفیت قیمت‌های متعددی را هم به خود می‌بینید اما در بازار اکثر کیف‌ها از 70 هزار تومان به بالا قیمت خورده‌اند.

کتاب: هزینه کتاب در شش سال اول تحصیلی از حدود 16 هزار تومان شروع و به مبلغ 28 هزار تومان هم می‌رسد.

مداد قرمز و مشکی: هر مداد قرمز و مشکی از قیمت یک هزار تومان شروع و تا بیش از پنج هزار تومان هم می‌رسد لازم به ذکر است که مداد بیشتر مورد استفاده سه ساله اول سال تحصیلی مدارس است.

لباس فرم: هر چند گفته می‌شود لباس فرم اجباری نیست اما هر دست لباس فرم از 60 تا 100 هزار تومان برای هر دانش‌آموز هزینه دارد.

برگه آچهار: هر برگه آچار بین 100 تا 200 تومان هزینه دارد

مداد رنگی: یک بسته مداد رنگی 12 تایی بزرگ از 9 هزار تومان شروع و به بیش از 30 هزار تومان هم می‌رسد

خودکار: قیمت هر خودکار از هزار تا یک هزار و 500 تومان شروع و هر دانش آموزان سه ساله دوم باید خودکار داشته باشند که به صورت معمول آن‌ها هر کدام خودکارهایی به رنگ آبی، قرمز و سبز را دارند

پاکن و تراش: قیمت پاکن و تلاش از هزار تومان شروع می‌شود.

جامدادی: جامدادی‌ها بر اساس جنس و اندازه‌ای که دارند قیمتشان تغییر است، اما تقریباً از 9 هزار تومان قیمت آن‌ها شروع می‌شود

خط کش: قیمت آن از هزار تا دو هزار شروع می‌شود و تا هفت هزار تومان هم ادامه دارد.

دفتر: سه ساله اول دبستان پنج دفتر و سه ساله دوم هفت دفتر لازم دارند که دفتر 40و 60 و 80 و 100 از قیمت‌های 3 هزار و سه هزار و 500 و پنج هزار و شش هزار و 500 شروع می‌شود.

اتود و پرگار و کلاسر: این دو وسیله بیشتر برای سه ساله دوم ابتدایی مورد نیاز است و قیمت آن از چهار هزار تومان و شش هزار تومان(پرگار داری جنس های مختلف است) و 20 هزار تومان که برگه‌های کلاسر هم باید به صورت جدا و با مبلغ حدود 12 هزار تومان تهیه کرد شروع می‌شود

بسیاری از والدین و خصوصاً والدینی که چند دانش‌آموز دارند از بالا بودن قیمت نوشت افزار و تناسب نداشتن با درآمد خانواده‌ها گله‌مند هستند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد