صفحه اصلی » اجتماعی » موتورسیکلت، عامل بیشترین تصادفات حوادث رانندگی در شهرضا

موتورسیکلت، عامل بیشترین تصادفات حوادث رانندگی در شهرضا

رئیس اورژانس استان گفت: در ۵ ماهه امسال ۲۹۶ مورد تصادف مربوط به راکبین موتور سیکلت در شهرضا اتفاق افتاد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۵۲ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۱۱

به گزارش صاحب نیوز؛ مدیر حوادث و فوریت های پزشکی استان اصفهان اظهار کرد: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه، تکنسین های فوریت های پزشکی شهرضا به سه هزار و ۹۸۰ مأموریت اعزام شدند که یک هزار و ۴۹ مورد مربوط به تصادفات و دو هزار و ۹۳۱ مورد حوادث غیر تصادفی بوده است.

وی افزود: در مجموع حوادث رانندگی ۲۹۶ مورد مربوط به راکبین موتور سیکلت، ۴۰۲ مورد سرنشینان خودرو، ۲۲۶ مورد رانندگان خودرو، ۹۴ مورد عابرین پیاده و ۳۱ مورد مربوط به سایر موارد بود.

وی با بیان اینکه بیماری های قلبی عروقی با ۳۱۹ مورد بیشترین مأموریت های غیر تصادفی را داشتند، تصریح کرد: از مجموع مأموریت های فوریت های پزشکی در پنج ماهه امسال دو هزار و ۶۳۱ مورد در مناطق شهری و یک هزار و ۳۴۹ مورد در نقاط جاده ای استان بود.

رئیس اورژانس استان به انجام ۱۱ ماموریت احیای موفق در این مدت توسط پرسنل اورژانس پیش بیمارستانی شهرضا اشاره و خاطر نشان کرد: از ابتدای امسال تا پایان مرداد ماه پرسنل ۱۱۵ به ۹۰ مصدوم در ۱۶ حادثه ویژه اورژانسی امدادرسانی کردند؛ در حقیقت حوادث ویژه به حوادثی گفته می شود که بیش از پنج مصدوم یا بیش از سه فوتی در صحنه حادثه داشته باشد.

راستین با بیان اینکه در مدت ذکر شده بیش از ۴۶ هزار تماس امداد خواهی با اتاق فرمان ۱۱۵ شهرضا برقرار شد، گفت: در پنج ماهه امسال، بیش از شش هزار نفر ساعت کلاس آموزشی طرح آموزش همگانی برای اقشار مختلف در این شهرستان برگزار شد.

وی جمعیت شهرستان شهرضا را ۱۷۰ هزار نفر عنوان کرد و افزود: فوریت های پزشکی این شهرستان با برخورداری از هشت پایگاه اورژانس پیش بیمارستانی، یک اتاق فرمان مشترک با شهرستان دهاقان و ۲۷ نفر پرسنل به صورت شبانه روزی در حال ارائه خدمت به شهروندان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد