صفحه اصلی » اجتماعی » گام بزرگ مردم تیران و کرون در تحقق مهر کریمانه

مهر کریمانه- 13/

گام بزرگ مردم تیران و کرون در تحقق مهر کریمانه

اقشار مختلفی از مردم شهرستان تیران و کرون با راه اندازی پویش کمک به دانش آموزان نیازمند در روزهای اخیر، پرده ای دیگر از مهر کریمانه خود را به نمایش گذاشته اند و سعی در جمع آوری لوازم مورد نیاز برای افراد بی بضاعت دارند.

تاریخ انتشار: ۰۷:۱۹ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۱۷

به گزارش صاحب نیوز؛ شهریور فصل تکاپوی والدین و دانش آموزان برای ورود به سال تحصیلی جدید و تهیه لوازم مورد نیاز مدرسه است.

دانش آموزان با ذوق و علاقه برای خرید به بازار رفته و اجناس مورد پسند خود را خریداری می کنند  اما در این میان افرادی هستند که با وجود عشق به تحصیل و مدرسه، حتی توانایی تهیه پوشاک و نوشت افزار خود را ندارند و گاهی از ادامه تحصیل هم محروم می مانند.

اقشار مختلفی از مردم شهرستان تیران و کرون با راه اندازی پویش کمک به دانش آموزان نیازمند در روزهای اخیر، پرده ای دیگر از مهر کریمانه خود را به نمایش گذاشته اند و سعی در جمع آوری لوازم مورد نیاز برای افراد بی بضاعت دارند.

کمیته امداد شهرستان تیران و کرون یکی از ارگان هایی است که همانند سال های قبل با برگزاری جشن عاطفه ها به کمک دانش اموزان نیازمند خواهد رفت.

جمع آوری 30 میلیون تومان در مرحله اول جشن عاطفه ها

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان تیران و کرون با بیان اینکه جمع آوری کمک های ویژه ماه مهر امسال در دو نوبت برگزار می شود، اظهار کرد: مرحله اولیه جمع آوری کمک های مردمی در تاریخ 7 شهریور در سطح شهر تیران و محل برگزاری نماز جمعه برگزار و مبلغی حدود 30 میلیون تومان جمع آوری شد.

مهدی شیرازی با اشاره به برگزاری مرحله دوم طرح در آموزشگاه ها و مدارس از ابتدای مهرماه، گفت: کمک های جمع آوری شده در جشن عاطفه ها همراه با هم افزایی کمیته امداد در اختیار مسوولان آموزشگاه ها قرار گرفته می شود تا برای کمک به نیازمندان و بی بضاعتان صرف شود.

وی ضمن تقدیر از کمک خیران و مراکز نیکوکاری به کمیته امداد، خاطرنشان کرد: مدیران مدارس و خیران محلی با همراهی با یکدیگر می‌توانند کمک های بیشتری را جمع اوری نموده و گره ای از مشکلات تحصیل نوآموزان و دانش آموزان باز کنند.

انجمن مردم نهاد ارمغان شادی فردا وابسته به اداره ورزش و جوانان تیران و کرون یکی دیگر از مراکزی است که طرح مهر کریمانه را اجرایی کرده است.

شاد کردن دل بچه هایی که آشنایی زیادی با شرایط اقتصادی و رکود ندارند، ارزش بالایی دارد

مسوول انجمن مردم نهاد ارمغان شادی فردا در تیران و کرون در گفتگو با صاحب نیوز با بیان اینکه روزهای ابتدایی مدرسه یکی از خاطره انگیزترین روزها برای همه مردم است، اظهار کرد: شرایط اقتصادی ضعیف، فقر و عدم توانایی مالی برای تهیه پوشاک و اجناس مورد نیاز مدرسه، باعث محروم شدن تعدادی از بچه ها از حق مسلم خود برای یادگیری علم و دانش شده که قطعا خاطره بدی را در ذهن آن ها به جای می گذارد.

سپیده طاهری با اشاره به انجام امور خداپسندانه مختلف توسط این انجمن مردم نهاد، گفت: شاد کردن دل بچه هایی که آشنایی زیادی با شرایط اقتصادی و رکود ندارند، ارزش بالایی دارد و کمک به خانواده های بی بضاعت در این شرایط از به جا ماندن خاطرات بد محرومیت و دست های خالی در کنار سایر دوستان یا ترک تحصیل جلوگیری می کند.

مهر کریمانه موسسه ارمغان شادی فردا برای سومین سال متوالی

وی تصریح کرد: موسسه مردم نهاد ارمغان شادی فردا برای سومین سال متوالی اقدام به جمع آوری کمک های مردمی برای تهیه نوشت افزار و اجناس مورد نیاز دانش آموزان بی بضاعت کرده و کمک های جمع آوری شده را در اختیار نیازمندانی که تحت حمایت هیچ ارگانی نیستد قرار خواهد داد.

مسوول انجمن مردم نهاد ارمغان شادی فردا با بیان اینکه کمک های به صورت نقد و غیر نقدی جمع آوری می شود، یادآور شد: این موسسه با برگزاری کلاس فتوشاپ و آموزش دسر، درآمد جمع آوری شده از آن را صرف خرید هدیه برای دانش آموزان بی بضاعت می کند.

طاهری ضمن تقدیر از همراهی مردم و مربیان دوره های آموزشی و پیش بینی جمع آوری مبلغی بالغ بر 3 میلیون تومان، خاطرنشان کرد: مردم عزیز می توانند کمک های نقدی خود را به شماره کارت موسسه به شماره 6037991899961068 واریز نمایند.

پایگاه های بسیج تیران و کرون نیز مهر کریمانه را در دستور کار خود قرار داده اند و پایگاه بسیج امام حسین علیه السلام به صورت شاخص برای کمک به دانش آموزان بی بضاعت فعالیت می کند.

خرید نوشت افزار ایرانی در اولویت کار قرار دارد

فرمانده پایگاه بسیج امام حسین علیه السلام تیران با اشاره به فعالیت های گروه جهادی این پایگاه، اظهار کرد: گروه جهادی شهید علیرضا نخعی با 10 نفر عضو کار خود را برای امور خداپسندانه و  کمک به افراد نیازمند از سال 1397 آغاز نموده و  تهیه 52 بسته حمایتی در عید نوروز، جمع آوری کمک های نقدی به مبلغ 6 میلیون تومان و کمک های غیر نقدی برای سیل زدگان و تهیه 22 بسته حمایتی در ماه مبارک رمضان برای نیازمندان را در کارنامه خود دارد.

حامد مهدی زاده گفت: طرح جمع آوری کمک برای دانش اموزان بی بضاعت با کمک اعضای گروه جهادی در مساجد و محافل عمومی و با همراهی مردم و خیران محترم آغاز شده است تا قدم خیری برای حل مشکل سواد آموزی نیازمندان برداشته شود.

وی با بیان اینکه نیازمندان از طریق مراکز نیکوکاری، حوزه بسیج و افراد محلی شناسایی می شوند، تصریح کرد: خرید نوشت افزار ایرانی در اولویت کار این مجموعه قرار دارد تا فعالیتی هم در زمینه رونق تولید و حمایت از کالای ایرانی انجام شود.

مهدی زاده ضمن تقدیر از هیات امنای حسینیه قدیم و مسجد قمر بنی هاشم، حوزه بسیج امام محمدباقر علیه السلام و همراهی پایگاه بسیج اصناف و شهدا، یادآور شد: هدف گروه جهادی شهید علیرضا نخعی خدمت رسانی به مردم در عرصه های مختلف است و تلاش خود را برای رفع محرومیت ها و کمبودها خواهد کرد.

اصناف و بازاریان تیران و کرون هم با با راه اندازی طرح هر کاسب یک دانش آموز به پویش مردمی کمک به دانش آموزان نیازمند پیوسته اند.

برگزاری طرح یک کاسب یک دانش آموز توسط اصناف و بازاریان تیران و کرون

مسوول بسیج اصناف تیران و کرون در گفتگو با این پایگاه خبری با بیان اینکه این طرح در شهریور ماه آغاز شده است، اظهار کرد: کاسبان و خیران تیران و کرون در طرح یک کاسب یک دانش آموز هزینه خریداری پوشاک و نوشت افزار افراد نیازمند را بر عهده می گیرند.

مهدی قاری با اشاره به پرداخت هزینه تحصیل افراد با توان مالی پایین توسط کاسبان در طول سال، گفت: شناسایی دانش آموزان از طریق مدارس انجام شده و بر اساس اولویت کمک رسانی خواهند شد.

وی افزود: اتحادیه نوشت افزار شهرستان تیران و کرون برای شرکت در این طرح، کتاب های تحصیلی پایه های هفتم، هشتم و نهم را برای دانش آموزان نیازمند به صورت رایگان ارائه می دهد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99