صفحه اصلی » تولیدی » حضور کشورهای فرامنطقه ای تولید مواد مخدر در افغانستان را 50 برابر کرد

حضور کشورهای فرامنطقه ای تولید مواد مخدر در افغانستان را 50 برابر کرد

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: تمرکز ما بر باندهای بزرگ در داخل افغانستان است، کنترل کمی در این کشور داریم و متأسفانه با آمدن کشورهای فرا منطقه‌ای و در ۲۰ سال گذشته تولید مواد مخدر ۵۰ برابر شده است.

تاریخ انتشار: ۱۴:۳۰ - شنبه ۱۳۹۸/۰۶/۱۶

به گزارش صاحب نیوز؛ اسکندر مؤمنی ظهر امروز در حاشیه بازدید از کشفیات مواد مخدر پلیس اصفهان در جمع خبرنگاران با بیان اینکه اولویت اصلی مقابله و کشف در مرزهای شرقی کشور خلاصه می‌شود و در آن نقاط تمرکز داریم، گفت: بر اساس آمارها بیش از ۷۰ درصد کشفیات در پنج ماهه نخست امسال برای استان های شرقی و حاشیه شرقی، شامل شش استان است.

دبیر کل ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: ۳۰ درصد دیگر کشفیات مربوط به کل استان‌هاست، البته تمرکز اولیه ما در مناطق مرزی است که نگذاریم مواد مخدر از این مبادی وارد شود.

مومنی بیان کرد: اقدامات اطلاعاتی، دومین اولویت برای مبارزه با مواد مخدر است که در این حوزه اقدامات اطلاعاتی را گسترش دهیم و شبکه‌ها و باندهای بزرگ را دستگیر کنیم.

وی ادامه داد: خدا را شاکر هستیم که امسال کشف اطلاعاتی افزایش پیدا کرده است، تمرکز هم بر باندهای بزرگ در داخل افغانستان است، کنترل کمی در این کشور داریم و متأسفانه با آمدن کشورهای فرا منطقه‌ای و در ۲۰ سال گذشته تولید مواد مخدر ۵۰ برابر شده است.

دبیرکل ستاد مبارزه با مواد مخدر خاطر نشان کرد: ما تا کنون کوتاه نیامده‌ایم و از سوی وزارت خارجه، دستگاه‌های مربوطه و خود ستاد مباررزه با مواد مخدر در خصوص تغییر الگوی کشت و کشت جایگزین و معیشت مردم افغانستان پیشنهاداتی به سازمان ملل شده است.

وی با توضیح اینکه پیگیر‌ی‌های لازم در خصوص این پیشنهاد را انجام می‌دهیم، تصریح کرد: در داخل کشور، تمرکز بر مقابله در شرق کشور و توسعه اقدامات اطلاعاتی و مبارزه با باندهای اصلی جزء اولویت‌های اصلی ستاد مبارزه با مواد مخدر است که نیروی انتظامی در این عرصه در خط مقدم قرار دارد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد