صفحه اصلی » اقتصادی » قانونی که پنج سال است دولت به آن عمل نمی کند

قانونی که پنج سال است دولت به آن عمل نمی کند

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان سخنانی راجع به قانون گریزی دولت گفت و از قانونی که پنج سال بر زمین مانده است صحبت کرد.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۹ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۰

سید ناصر موسوی لارگانی در گفت و گو با خبرنگار صاحب نیوز اظهار کرد: زمانی که دولت آقای روحانی روی کار آمد، گمان می کردیم که دولتی قانون مند است و به قانون احترام می گذارد.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان با بیان اینکه خود روحانی پنج دوره در مجلس شورای اسلامی نماینده مردم بوده است، تصریح کرد: از دولت آقای روحانی افرادی مانند آقایان نوبخت، جهانگیری و برخی دیگر از اعضای هیئت دولت در قوه مقننه سابقه قانون گذاری داشتند و یکی از انتقادهایی که خود آقای روحانی در انتخابات سال 92 به دولت های دهم و نهم داشت، مسئله قانون گریزی و عمل نکردن به قانون بود.

وی ادامه داد: با این وجود در دو دولت یازدهم و دوازدهم، ما شاهد قانون گریزی های زیادی در همه زمینه ها بودیم که یکی از این قوانین، «قانون رفع موانع تولید» است که حدود پنج سال پیش بر اساس دیدگاه مقام معظم رهبری و صحبت های ایشان در رابطه با رونق تولید و اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالای ایرانی تصویب شده است و متأسفانه به آن عمل نشد.

موسوی لارگانی ادامه داد: اگر این قانون به صورت درست اجرا می شد، ما شاهد این مشکلات در مباحث تولید و اقتصاد کشور نبودیم.

نماینده مردم فلاورجان این مشکلات اقتصادی را ناشی از اجرا نشدن قانون و فرامین رهبری دانست و عنوان کرد: رهبری در حوزه اقتصاد مقاومتی و حمایت از تولید هم دولت را مورد خطاب قرار دادند و هم در رابطه با واردات کالا نظر دادند.

وی تصریح کرد: ایشان به طور رسمی اعلام کردند دولت باید بر خود حرام بداند از مشابه خارجی کالایی که در کشور تولید می شود، استفاده کند.

موسوی لارگانی افزود: رهبری در سال 97 اعلام کردند، حرام شرعی است کالایی که در کشور تولید می شود، مشابه آن وارد بشود، اما متأسفانه تراز واردات کشور در همان سال مثبت بود و واردات بیشتری هم نسبت به سال قبل داشتیم.

رئیس مجمع نمایندگان استان اصفهان تاکید کرد: این مسائل اعتقاد نداشتن وزیر و اعضای دولت را به مباحث اقتصاد مقاومتی می رساند که حاضر نیستند به قوانین اقتصادی کشور بها بدهدند و به آن عمل کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد