صفحه اصلی » اجتماعی » سامانه 197 ، نماد امربه معروف مردم نسبت به حاكميت

سامانه 197 ، نماد امربه معروف مردم نسبت به حاكميت

رئيس بازرسي فرماندهي انتظامي استان ، سامانه 197 را نماد امر به معروف مردم نسبت به حاكميت عنوان كردو گفت:امر به معروف و نهي از منكر مردم باعث مي شود تا نيروی انتظامی به سازماني پويا، زنده و مترقي و متعالي تبديل شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ ایرج محمدی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار داشت: همان طور كه در نص صريح قانون اساسي آمده مردم وظيفه دارند نسبت به حاكميت امر به معروف و نهي از منكر نمايند، در همين راستا بود که نيروي انتظامي اقدام به راه اندازي تلفن 197 كرد.

اين مقام انتظامی عنوان داشت: دفتر نظارت همگاني ناجا در واقع يكي از شاخص ترين و به نوعي ويترين این نیرو به حساب مي آيد زيرا كه اين دفتر پل ارتباطي مردم با نيروي انتظامي بوده و به طور شبانه روز آماده دريافت تماس های مردمی در خصوص شكايات، انتقادات، تقدير و پيشنهاد است.

به گفته رئیس بازرسي پليس استان، دفتر نظارت همگاني 197 به يك سيستم اتوماتيك مجهز است كه به محض تماس يك شهروند شماره تلفن و پيام وي ثبت و ضبط شده و اگر اقدامي از سوي آن دفتر صورت نگيرد به طور خودكار اين پيام به دفتر رئيس بازرسي استان منتقل مي شود و او مسئول پيگيري مي شود در صورتي كه او نيز اقدام صورت ندهد به همين صورت ابتدا به سيستم فرمانده انتظامي استان و سپس به سيستم فرمانده نيروي انتظامي كل كشور ارسال مي شود. از اين نظر مي توان دريافت كه نيروي انتظامي تمام تمهيدات لازم را پيش بيني كرده تا به مشكلات مردم رسيدگي شود و هيچ كس كوچكترين نارضايتي از مراجعه به پليس نداشته باشد.

اين مقام انتظامی اظهار داشت: يكي ديگر از كار هاي اين دفتر برپايي جلسات ارتباط مستقيم مسئولان نيروي انتظامي استان با مردم به صورت دو هفته يك بار است كه اكثر اين جلسات با حضور سردار فرمانده انتظامي استان برگزار مي شود و مردم مي توانند براي بيان مشكلات و مسائل خود به دفتر مذكور واقع در اصفهان ،خيابان بزرگمهر، جنب بيمارستان شهيد آيت الله “صدوقي”، طبقه بالای كلانتري 14، مراجعه كنند.

وي با بيان اينكه رويكرد فرماندهي انتظامي استان، استقبال از هرگونه انتقاد سازنده است گفت: نيروي انتظامي برآمده از دل مردم است و امر و نهي اين نيرو نسبت به مردم در واقع نمادي از حكومت مردم بر مردم را نشان مي دهد و به همين جهت خود نيز به عنوان يكي از اركان حكومت اسلامي آماده است تا از سوي مردم مورد امر به معروف و نهي از منكر قرار گيرد زيرا معتقد است كه امر به معروف و نهي از منكر باعث مي شود تا اين نيرو به سازماني پويا، زنده و مترقي و متعالي تبديل شود.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان بيان داشت: لازم به ياد اوري است كه انتقادات بايد سازنده و راهگشا براي بهبود عملكرد و ارائه خدمات بهتر در زمينه افزايش امنيت اجتماعي جامعه باشند و قطعاً انتقادات خارج از چارچوب وظايف و قوانين و مقررات بي اثر و بي هدف خواهند بود و نتيجه اي نيز در بر نخواهند داشت.

سرهنگ محمدی خاطر نشان كرد: آنچه در اين جا لازم به يادآوري است جامع بودن شماره 197 است به اين صورت كه شماره 197 برخلاف شماره 110 كه فقط مخصوص موارد فوريتي و ضروري و حضور مامور در صحنه مي باشد شامل همه موارد شده و همه كس در هر مكان و هر زماني با این شماره تماس گرفته و هر پیشنهاد، نظر، انتقاد یا شکایتی از نیروی انتظامی داشته باشد را با ما مطرح کند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد