صفحه اصلی » اجتماعی » سامانه 197 ، نماد امربه معروف مردم نسبت به حاکمیت

سامانه 197 ، نماد امربه معروف مردم نسبت به حاکمیت

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان ، سامانه 197 را نماد امر به معروف مردم نسبت به حاکمیت عنوان کردو گفت:امر به معروف و نهی از منکر مردم باعث می شود تا نیروی انتظامی به سازمانی پویا، زنده و مترقی و متعالی تبدیل شود.

تاریخ انتشار: ۱۴:۲۳ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ ایرج محمدی در گفت و گو با صاحب نیوز اظهار داشت: همان طور که در نص صریح قانون اساسی آمده مردم وظیفه دارند نسبت به حاکمیت امر به معروف و نهی از منکر نمایند، در همین راستا بود که نیروی انتظامی اقدام به راه اندازی تلفن 197 کرد.

این مقام انتظامی عنوان داشت: دفتر نظارت همگانی ناجا در واقع یکی از شاخص ترین و به نوعی ویترین این نیرو به حساب می آید زیرا که این دفتر پل ارتباطی مردم با نیروی انتظامی بوده و به طور شبانه روز آماده دریافت تماس های مردمی در خصوص شکایات، انتقادات، تقدیر و پیشنهاد است.

به گفته رئیس بازرسی پلیس استان، دفتر نظارت همگانی 197 به یک سیستم اتوماتیک مجهز است که به محض تماس یک شهروند شماره تلفن و پیام وی ثبت و ضبط شده و اگر اقدامی از سوی آن دفتر صورت نگیرد به طور خودکار این پیام به دفتر رئیس بازرسی استان منتقل می شود و او مسئول پیگیری می شود در صورتی که او نیز اقدام صورت ندهد به همین صورت ابتدا به سیستم فرمانده انتظامی استان و سپس به سیستم فرمانده نیروی انتظامی کل کشور ارسال می شود. از این نظر می توان دریافت که نیروی انتظامی تمام تمهیدات لازم را پیش بینی کرده تا به مشکلات مردم رسیدگی شود و هیچ کس کوچکترین نارضایتی از مراجعه به پلیس نداشته باشد.

این مقام انتظامی اظهار داشت: یکی دیگر از کار های این دفتر برپایی جلسات ارتباط مستقیم مسئولان نیروی انتظامی استان با مردم به صورت دو هفته یک بار است که اکثر این جلسات با حضور سردار فرمانده انتظامی استان برگزار می شود و مردم می توانند برای بیان مشکلات و مسائل خود به دفتر مذکور واقع در اصفهان ،خیابان بزرگمهر، جنب بیمارستان شهید آیت الله “صدوقی”، طبقه بالای کلانتری 14، مراجعه کنند.

وی با بیان اینکه رویکرد فرماندهی انتظامی استان، استقبال از هرگونه انتقاد سازنده است گفت: نیروی انتظامی برآمده از دل مردم است و امر و نهی این نیرو نسبت به مردم در واقع نمادی از حکومت مردم بر مردم را نشان می دهد و به همین جهت خود نیز به عنوان یکی از ارکان حکومت اسلامی آماده است تا از سوی مردم مورد امر به معروف و نهی از منکر قرار گیرد زیرا معتقد است که امر به معروف و نهی از منکر باعث می شود تا این نیرو به سازمانی پویا، زنده و مترقی و متعالی تبدیل شود.

رئیس بازرسی فرماندهی انتظامی استان بیان داشت: لازم به یاد اوری است که انتقادات باید سازنده و راهگشا برای بهبود عملکرد و ارائه خدمات بهتر در زمینه افزایش امنیت اجتماعی جامعه باشند و قطعاً انتقادات خارج از چارچوب وظایف و قوانین و مقررات بی اثر و بی هدف خواهند بود و نتیجه ای نیز در بر نخواهند داشت.

سرهنگ محمدی خاطر نشان کرد: آنچه در این جا لازم به یادآوری است جامع بودن شماره 197 است به این صورت که شماره 197 برخلاف شماره 110 که فقط مخصوص موارد فوریتی و ضروری و حضور مامور در صحنه می باشد شامل همه موارد شده و همه کس در هر مکان و هر زمانی با این شماره تماس گرفته و هر پیشنهاد، نظر، انتقاد یا شکایتی از نیروی انتظامی داشته باشد را با ما مطرح کند.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد