صفحه اصلی » مذهبی » برگزاری اولین دوره مسابقات ملی کتابت قرآن کریم در اصفهان

برگزاری اولین دوره مسابقات ملی کتابت قرآن کریم در اصفهان

دبیر اجرایی نخستین دوره مسابقات کتابت قرآن گفت: نخستین دوره مسابقات کتابت قرآن کریم در قالب برنامه جنبی چهل و دومین مسابقات ملی قرآن کریم، دهم مهر ماه در اصفهان برگزار می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۴ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۴

به گزارش صاحب نیوز؛ احسان پورنعمان اظهار کرد: با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب مبنی بر اینکه مسابقات قرآن محدود به هنرهای آوایی نشود و هنرهای دیگر نیز برای ترویج فرهنگ قرآنی در مسابقات قرآن مورد توجه قرار گیرد، مرکز قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه هماهنگی‌های لازم را در خصوص مسابقه کتابت قرآن در دستور کار قرار داده و مدرسه کتابت قرآن نیز مجری این امر شده است.

دبیر اجرایی مسابقات کتابت قرآن با بیان اینکه مسابقات کتابت قرآن در سال‌های گذشته به‌صورت جسته و گریخته برگزار شده است، تصریح کرد: مرکز دارالکتابه دو دوره مسابقات کتابت قرآن را برگزار کرده است که هیچ کدام در سطح ملی نبوده و از طرفی روند مدام و تکرار شونده‌ای نداشته است.

استمرار در برگزاری مسابقات کتابت قرآن

وی با بیان اینکه در شورای سیاستگذاری که در سازمان تشکیل شد، مصوب شد که مسابقات کتابت قرآن به‌عنوان جزئی از مسابقات ملی قرآن از امسال به‌صورت مستمر برگزار شود، ادامه داد: هدف از اجرای این مسابقه اضافه شدن خوشنویسان جدید به افراد فعال در حوزه کتابت قرآن است و قرار است از این افراد حمایت شود تا بتوان در این زمینه نیز شاهد بروز خلاقیت‌ها باشیم.

پورنعمان با توضیح اینکه با اجرای این مسابقات می‌توان بعد از دو دهه شیوه‌های خوش‌نویسی ایرانی را در کتابت قرآن احیا کرد، افزود: لازم است مرجعیت خوشنویسی قرآنی در جهان اسلام را برای کشور خودمان بعد از دوره‌های طولانی از دیگر کشورها باز پس بگیریم.

برگزاری مسابقه کتابت به روش‌های مختلف

وی ادامه داد: برای اطلاع‌رسانی در خصوص برگزاری مسابقه کتابت به روش‌های مختلف از جمله تبلیغ در فضای مجازی، ارسال پوستر به همه نقاط کشور، ارسال پوستر به مراکز، ستاد خبری انجمن خوشنویسان، دارالکتابه و مراکز حوزه‌های هنری و در مجموع ۴۳۰ مرکز در سراسر کشور پوستر ارسال شده است.

مدیر مدرسه کتابت قرآن کریم با بیان اینکه مرحله اولیه داوری آثار از ۲۵ شهریور آغاز می‌شود، گفت: داوری آثار تا اول مهر ماه به پایان می‌رسد و نتایج افراد راه یافته به بخش مسابقه اعلام خواهد شد.

برگزاری مسابقات کتابت قرآن در شبستان اصلی مسجد جامع اصفهان

دبیر اجرایی مسابقات کتابت قرآن زمان برگزاری مسابقات را ۱۰ مهر ماه در شبستان اصلی مسجد جامع اصفهان اعلام و عنوان کرد: باید توجه داشت که ثبت نام برای مشارکت در این مسابقات حذف شده و همه می‌توانند آثار خود را تا ۲۵ شهریور ماه ارسال کنند.

وی خاطرنشان کرد: استاد سید رضا یبنی رضی، سید علیرضا هاشمی نژاد و محمد علی قربانی اعضای هیئت داوران این مسابقات هستند و اساتیدی همچون عبدالصمد حاج صمدی، حجت‌الاسلام دکتر سید محمدحسین نواب، حجت‌الاسلام سید مصطفی حسینی و حامد شفیق نیز اعضای شورای سیاستگذاری این مسابقات بوده و خط مشی را مشخص می‌کنند.

گفتنی است چهل و دومین مسابقات ملی قرآن کریم از ۶ تا ۱۱ مهر ماه در بخش برادران و از ۱۱ تا ۱۹ مهر ماه در بخش خواهران به میزبانی دانشگاه اصفهان برگزار خواهد شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد