صفحه اصلی » تولیدی » تردد شبانه خودروهای سنگین در خور و بیابانک ممنوع شد

تردد شبانه خودروهای سنگین در خور و بیابانک ممنوع شد

تردد شبانه اتوبوس،کامیون و تریلرهای حامل سنگ در جاده‌های منتهی به خور و بیابانک در شرق استان اصفهان تا پایان شهریور امسال ممنوع شد.

تاریخ انتشار: ۰۹:۲۲ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۲۷

به گزارش صاحب نیوز؛ فرماندار خور و بیابانک گفت: تردد اتوبوس با مبداء یا مقصد استان‌های اصفهان، چهارمحال و بختیاری، فارس و انواع کامیون، کامیونت و تریلر به ویژه حامل‌های سنگ از ساعت ۲۰ تا ۶ صبح در جاده خور به طبس و خور به جندق و بالعکس تا پایان شهریور ممنوع است.

عباس بلانیان با بیان اینکه برای تردد اتوبوس‌های مسافربری مسیر گرمسار در نظرگرفته شده است،افزود: تردد انواع حامل‌های مواد سوختی و خطرناک نیز از ساعت ۲۴ تا ۶ صبح تا پایان شهریور فقط با ۲ راننده دراین جاده امکان دارد.

وی اغلب جاده‌های برون شهری خور و بیابانک را ۲ طرفه عنوان کرد و ادامه داد: این ممنوعیت هرساله در ایام تعطیلات نوروز و روزهای پایانی تابستان در جاده‌های شهرستان اجرا می شود.

فرماندار خور و بیابانک همچنین گفت: مهم‌ترین علل تصادفات در جاده‌های خورو بیابانک توجه نداشتن به جلو و خستگی و خواب‌آلودگی بوده است.

بلانیان افزود: ۹۰ درصد تصادفات در جاده‌های خور و بیابانک خستگی و توجه نکردن به جلوست که از رانندگان انتظار می‌رود به هنگام رانندگی از هوشیاری کامل برخوردار باشند و به نکات ایمنی و علائم راهنمایی و رانندگی دقت کنند.

وی تاکید کرد: با توجه به دو طرفه بودن جاده‌های خور و بیابانک و کویری بودن آن، اگر استراحت و توقفی صورت نگیرد خستگی و خواب‌آلودگی رانندگان حوادث تلخ و ناگواری همچون واژگونی و تصادف‌های منجر به فوت را به دنبال دارد.

فرماندار خور و بیابانک گفت: روزانه ۱۰ هزار دستگاه خودروی سواری و حدود ۴۰۰ دستگاه تریلر حامل سنگ از جاده‌های خور و بیابانک عبور می‌کنند.

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد