صفحه اصلی » استان » تک روی شهرداری و دودی که به چشم بیماران اورژانسی می رود

تک روی شهرداری و دودی که به چشم بیماران اورژانسی می رود

معاون فوریت های پزشکی استان از نحوه عملکرد شهری و تبعات آن بر خدمت رسانی اورژانس صحبت کرد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۱۹ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۶/۳۱

محسن افتخاری در گفتگو با صاحب نیوز بیان کرد: دیر رسیدن آمبولانس مقوله‌ای است که نمی توان فقط اورژانس را در آن مقصر دانست و بعضی شرایط باعث این اتفاق می‌شود؛ به عنوان مثال روی پل امام خمینی(ره) تصادف می‌شود ببینید چه اتفاقی می‌افتد و آمبولانس باید چگونه خود را به محل حادثه برساند.

معاون اجرایی اورژانس استان اصفهان افزود: نگاه مدیریت شهری نباید به اورژانس پیش‌بیمارستانی مانند نگاه به یک دستگاه غیر خدمات شهری باشد، اورژانس هم مانند آتش‌نشانی و دیگر دستگاه‌های امدادی در حال ارائه خدمت است.

وی ادامه داد: متأسفانه در شهری هستیم که خط ویژه امدادی نداریم و در پروژه‌هایی هم که راه اندازی می‌شود خط امدادی پیش‌بینی نشده است؛ در بعضی شهرها تعاملات خوبی وجود دارد اما در اصفهان ارتباط کم است.

افتخاری خاطر نشان کرد: در اتوبان خرازی باید بازنگری شود و یک خط امدادی پیش‌بینی شود؛ همچنین اورژانس در تصمیمات شهری باید به عنوان یکی از واحدهای امدادی حضور داشته باشد.

معاون اجرایی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان اصفهان تصریح کرد: زمانی میدان امام(ره) را بستند و دسترسی ما را به خیابان سپه از چهار دقیقه به 20 دقیقه رساندند، وقتی اعتراض کردیم گفتند از هلال احمر نظر گرفتیم، در حالی که باید از اورژانس نظر می‌گرفتند.

وی افزود: پیاده‌رو کردن خیابان چهارباغ بار ترافیکی خیابان شمس آبادی را بالا برد و اورژانس را محدود کرد.

افتخاری در پایان گفت: 85 درصد رضایت‌مندی از عملکرد اورژانس وجود دارد؛ از طرفی تنها 20 درصد از تأخیر به نبود آمبولانس مربوط است، چون ما نزدیک‌ترین آمبولانس حاضر را می‌فرستیم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد