صفحه اصلی » اجتماعی » برای پیشرفت راهی جز تقویت آموزش و پرورش نیست

برای پیشرفت راهی جز تقویت آموزش و پرورش نیست

استاندار اصفهان گفت: تمام کسانی که دلشان در گرو توسعه و پیشرفت است می‌دانند که راه و چاره‌ای جز پرداختن و تقویت آموزش و پرورش نیست.

تاریخ انتشار: ۱۲:۲۴ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس رضایی صبح امروز در آئین نواختن زنگ مدرسه در دبیرستان دخترانه شهید اصغر شالباف اصفهان با تبریک هفته دفاع مقدس، اظهار کرد: هدف آموزش و پرورش، صعود به قله های معرفت و کمال است و این مسیر، بزرگراه دانایی و معرفت و علم و فرهنگ و دانایی است.

استاندار اصفهان با بیان اینکه پیشرفت در گرو دانش است، گفت: آموزش و پرورش، استراتژیک‎ترین واحد در توسعه است؛ تمام کسانی که دلشان در گرو توسعه و پیشرفت است می‌دانند که راه و چاره‌ای جز پرداختن و تقویت آموزش و پرورش نیست.

وی افزود: جای خالی کار آفرینی و نوآوری در تعلیم و تربیت احساس می شود؛ روش های سنتی قابل تقدیر است اما اصفهان می تواند پیشگام روش‌های جدید و نوآوری در تعلیم و تربیت باشد.

رضایی با توضیح اینکه معضل اشتغال در کشور به دلیل تفکر اشتباه کار اداره‎ای است، تصریح کرد: جای تسهیل‌گری کارآفرینی در کشور احساس می شود دلیل آن هم فارغ‎التحصیلان جویای کار اداری هستند.

وی با تأکید بر اینکه کاروان علم به سرعت در حال حرکت است و اگر ذره‌ای درنگ کنیم از پیشرفت عقب می افتیم، بیان کرد: آموزش و پرورش تنگناهای زیادی دارد اما با تمام توان کار را ادامه می‌دهد و الان هیچ کلاسی خالی از معلم نیست و البته باید راه نو و آموزش نو سرلوحه ما قرار گیرد.

استاندار اصفهان در پایان با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری عنوان کرد: نگرش دانش بنیان در بحث اقتصاد و تولید از اقتضائات مهم است که باید با تلاش و کارآفرینی انجام شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد