صفحه اصلی » مذهبی » حضور ۳۵۴ شرکت‌کننده در چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم

حضور ۳۵۴ شرکت‌کننده در چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم

مدیرکل اوقاف اصفهان از حضور ۲۱۶ نفر از خواهران و ۱۳۸ نفر از برادران در رشته‌های قرائت، ترتیل و حفظ ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء، اذان، دعا و هم‌خوانی در چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۵۶ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام محمدحسین بلک پیش از ظهر امروز در نشست خبری چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم با بیان اینکه تشکیل نظامی که با اصولی متفاوت از سایر نظام‌های موجود در جهان، دلیل جنگی نابرابر شد، اظهار کرد: جوانان و ملت بزرگ ایران برای دفاع از این نظام اسلامی و قرآنی تا شهادت ایستادگی کردند.

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اصفهان گفت: در نگاه امام خمینی پایه‌های نظام اسلامی مبتنی بر اسلام و قرآن کریم است و هر قانونی مغایر با اصول اسلام فاقد وجاهت است؛ خون‌هایی که در طول هشت سال دفاع مقدس در سایه‌سار را ایجاد کرده تا ما بتوانیم آیات قرآن را تلاوت کنیم و شاهد رقابت‌های قرآنی باشیم، اما فعالیت در حوزه قرآن با برگزاری مسابقات به پایان نمی‌رسد و ایستادگی در برابر مستکبران از درس‌های قرآن است.

وی افزود: ششم مهرماه افتتاحیه چهل و دومین دوره مسابقات قرآن کریم با حضور خواهران و برادران در سالن ابن‌سینا دانشگاه علوم پزشکی اصفهان برگزار می‌شود؛ ۲۱۶ نفر از خواهران و ۱۳۸ نفر از برادران در رشته‌های قرائت، ترتیل و حفظ ۱۰، ۲۰ و ۳۰ جزء، اذان، دعا و هم‌خوانی به رقابت می‌پردازند.

حجت‌الاسلام بلک با توضیح اینکه برای اولین بار در کشور مسابقات کتابت قرآن در کنار رقابت‌های اصلی با حضور ۲۰ شرکت‌کننده در مسجد جامع اصفهان برگزار خواهد شد، بیان کرد: ۵۷ داور در بخش برادران و ۲۵ داور در بخش خواهران و علاوه این، ناظرانی برای روند سالم برگزاری رقابت‌ها حضور دارند.

وی با اشاره برگزاری اختتامیه مسابقات ۱۹ مهرماه، خاطرنشان کرد: رقابت‌های برادران در هشت رشته و رقابت‌های خواهران در پنج رشته برگزار می‌شود که در رشته‌های حفظ و قرائت تا این لحظه بیشترین شرکت‌کنندگان از استان اصفهان هستند؛ برگزیدگان رشته‌های حفظ قرآن و حفظ کل در بخش برادران و خواهران به مسابقات بین‌المللی قرآن اعزام می‌شود.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد