صفحه اصلی » سیاسی » جریانی خواسته یا ناخواسته اهداف سند 2030 را پیاده می کنند

امام جمعه نجف آباد:

جریانی خواسته یا ناخواسته اهداف سند 2030 را پیاده می کنند

یک عده زیادی در این کشور خواسته یا ناخواسته همان برنامه 2030 را اداره و پیاده می کنند و به آن معتقد هستند؛ این نوع حرکت ها همان زدودن ارزش هاست؛ مردم، مجموعه ها و نسل جوان باید به هوش باشند که اگر بین ما و این ارزش ها فاصله افتاد دچار مصیبت های زیادی می شویم.

تاریخ انتشار: ۰۷:۳۶ - دوشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۸

به گزارش صاحب نیوز؛ دفاع مقدس، نمونه اعلای ثمربخشی گفتمان مقاومت و پیروزی منطق مقاومت است. مقاومت در این دوران تنها محدود به بعد نظامی نمی شود و ملت ایران مقاومت را به عنوان فرهنگی برتر در کشور به جهانیان نشان دادند. امروز اما مقاومت در عرصه های جدید جلوه کرده است و فرهنگ محور آن شده است.

برهمین اساس با آیت الله مصطفی حسناتی، امام جمعه نجف آباد به گفت و گو نشستیم تا ابعاد این جنگ جدید را بررسی کنیم.

* در ابتدا بگویید چه اقدماتی در زمینه فرهنگ در شهرستان باید صورت بگیرد؟

هر کسی باید وظیفه خودش را در نقش خود انجام دهند و این هم مثل میدان های دیگر است که همه باید وظیفه شان را انجام دهند نه به فرمان، نه به گفتن، نه به تهدید این قصه را حل کنند، این فرهنگ است و دشمن با ظرافت به آن ورود کرده است و آنها آموزش دیده اند که گاهی هم خودزنی دارند و سر و صدا راه بیاندازند؛ به هرحال ما میدان مختلف داشتیم، همانطوری که میدان نظامی و اقتصادی داشتیم، میدان فرهنگی هم میدان گسترده ای است و تبلور و اصل اصل عفاف و حجاب است نه اینکه در بحث فرهنگی، اصل این است، خیلی موارد است ولی این قصه مهمی است. بنابراین هر کس واقعا به اصل دین، اسلام، نماز، قرآن، امام حسین(ع) و شهدا معتقد است باید در این وادی به میدان بیاید، ما باید همه را متوجه کنیم و عمده کار هم از خانواده ها شروع می شود.

*نقش ادارات و ارگان ها در این میان چیست؟

در عین حال باید کل مسئولان شهر و ادارات، آموزش و پرورش و دانشگاه هم کار ویژه انجام دهند، در بازار هم یک قدم هایی برداشته شده ولی چون یک کار فرهنگی است هیچ وقت نخواسته ایم این کار بعد غیر فرهنگی و یک حالت اجرای فیزیکی به خود بگیرد. 

 * شما در خلال صحبت های خود به میدان های مختلفی حال چه جنگ و چه بعد از آن اشاره کردید؛ با توجه به تحریم های مختلف دشمن در عرصه های مختلف به نظر شما در سطح سازمان ها و نهادها فرهنگی برای مقابله با این تحریم ها چه اقداماتی صورت گرفته است؟

کارهای بسیار گسترده ای شده است، همین طور دید عمومی مردم ما نسبت به 30،20 و 40 سال قبل قابل مقایسه نیست، خیلی رشد دارد، ما نباید خدای نکرده طوری سیاه نمایی کنیم و از کارهای خوبی که شده است، غفلت کنیم، بله بیشتر از این باید کار می کردیم ولی نه اینکه خدای نکرده کار گذشتگان را حالا چه شهدا و جانبازان، چه مسئولان دلسوز، مجموعه های حوزوی، دانشگاهی، کتاب هایی که اینقدر نوشته شده، اینها نبود؛ ولی باید همان طور که حضرت آقا فرمودند باید 100 برابر، 1000 برابر این قدر ما باید کار کنیم و الان وقت این نبرد فرهنگی است، باید همه به میدان بیایند.

جریانی در تهران دست به حذف نام شهید از معابر تهران کردند و این کار را به دلیل اقدامات ترافیکی توجیه کردند، شما چه نظری دارید؟

بله، به هرحال نباید غافل باشیم که یک عده زیادی در این کشور خواسته یا ناخواسته همان برنامه 2030 را اداره و پیاده می کنند و به آن معتقد هستند؛ این نوع حرکت ها همان زدودن ارزش هاست؛ مردم، مجموعه ها و نسل جوان باید به هوش باشند که اگر بین ما و این ارزش ها فاصله افتاد دچار مصیبت های زیادی می شویم، الان شهدا هستند که ما را حفظ کردند، آنها زنده اند و جامعه را زنده نگه داشته اند. باید هوشیار باشیم و نگذاریم این اتفاق ها بیافتد.

مصاحبه از الهه کاظمی

انتهای پیام/

دیدگاه‌ها

  1. حسین گفته :

    سلام. ما از ارادتمندان همیشگی حاج آقا حسناتی بوده و هستیم. لطفا عنوان ایشان را به حجه الاسلام اصلاح کنید تا بهانه نشود برای بعضی ها

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد