صفحه اصلی » اجتماعی » نکاتی که قبل از سفر اربعین باید بدانید

نکاتی که قبل از سفر اربعین باید بدانید

نکاتی که قبل از سفر اربعین باید بدانید را در این گزارش بخوانید.

تاریخ انتشار: ۰۸:۳۶ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۱۸

به گزارش صاحب نیوز؛ با نزدیک شدن به ایام اربعین مشتاقان بسیاری برای شرکت در این حماسه بزرگ آماده می شوند، یک سوال وجود دارد خصوصاً برای سفر اولی ها که چه وسایلی را برای این سفر همراه خود داشته باشند.

سفر برای زیارت اربعین و کسانی که در پیاده روی اربعین شرکت می کنند با توجه به شرایطی که دارد نیاز است فقط وسایل ضروری را با خود داشته و سبک سفر کنند.

قبل از سفر حتماً چک کنید گذر نامه خود را همراه داشته باشید و بهتر است بعد از اینکه از مرز ایران خارج شدید از صفحه گذرنامه یک عکس بگیرید تا در صورت مفقود شدن گذرنامه بتوانید از این عکس استفاده کنید.

هزینه سفر با توجه به مقصدها و شهرهایی است که برای حضور انتخاب می کنید، متفاوت است؛ حتماً بخشی از پول خود را به صورت نقد همراه داشته باشید چرا که عمده هزینه سفر اربعین کرایه است و باید با  اسکناس آن را پرداخت کنید، کارت بانکی خود را نیز همراه داشته چرا که در کربلا و نجف می توانید پول نقد تهیه کنید و مشکلی از این بابت وجود ندارد.

قبل از حرکت یک کوله سبک که استاندارد باشد و لباس های که با آن ها راحت هستید را حداکثر دو دست بردارید، لیوان و وسایل شخصی هم در سفر به آن احتیاج پیدا خواهید کرد به هیچ عنوان کوله سنگین و یا وسایل زیاد برندارید؛ شامپو و صابون هم برای استحمام ممکن است در طول سفر به آن نیاز پیدا کنید.

یکی از نکات قابل توجه برای این سفر داشتن یک کفش مناسب است که نیاز است قبل سفر آن را تهیه کنید، کفش مناسب در این سفر با توجه به پیاده روی هایی که در پیش دارید اهمیت زیادی دارد.

برای استفاده از اینترنت بهتر است از خطوط عراقی استفاده کنید که از لحاظ اقتصادی به صرفه تر است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد