صفحه اصلی » سیاسی » «قیام»؛ در صورت لغو نکردن حکم انتصاب مسئول فاسد در فریدونشهر

امام جمعه فریدونشهر مطرح کرد؛

«قیام»؛ در صورت لغو نکردن حکم انتصاب مسئول فاسد در فریدونشهر

امام جمعه فریدونشهر: اگر مسئولان بر روی اسب سرکش غرور خود پا نگذاشته و حکمِ ضددینیِ غیرقانونی انتصاب یک مسئول فاسد در فریدونشهر را لغو نکنند با همراهی روحانیت و مردم شهید داده این شهرستان علیه این حکم قیام خواهیم کرد.

تاریخ انتشار: ۱۶:۲۶ - جمعه ۱۳۹۸/۰۷/۱۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت‌الاسلام اسماعیل شامحمدی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته فریدونشهر به مناسبت هفته اولیاء و مربیان، حکمت نامگذاری این هفته را لزوم توجه والدین به فرزندان خود حتی در مدرسه عنوان کرد و گفت: اولیاء و مربیان همچون دو بال برای آموزش و پرورش فرزندان است که اگر یکی از این دو مشکل داشته باشد، در آموزش و پرورش صحیح فرزند خلل ایجاد می‌شود.

وی از وظیفه سنگین دولت‌ها درباره آموزش و پرورش سخن گفت و نسبت به شانه خالی کردن از بار این مسئولیت توسط دولت در سال‌های اخیر و کاهش سرانه دانش آموزان و انداختن بار هزینه‌های مدارس بر دوش والدین انتقاد کرد.

امام جمعه فریدونشهر به اهمیت توجه به تربیت همه دانش آموزان اشاره و اظهار کرد ممکن است همان یک نفر دانش آموزی که در تربیت آن غفلت می‌شود، شخصیتی مثل هیتلر یا صدام یا سرکرده مغول بشود که دستش با خون هزاران نفر آلوده شود.

حجت الاسلام شامحمدی در همین رابطه مَثَلی عربی را متذکر شد که می‌گوید «راهنما اگر کلاغ باشد، به سمت مردار سگ را راهنمایی می‌کند» و تأکید کرد: راهنما و مربی نباید خود دچار فساد اخلاقی، سیاسی و اعتقادی باشد.

وی عنوان کرد: تاکنون بنا نداشتم این سخنان را بیان کنم چون احساس می‌کردم قطار آموزش و پرورش بر روی ریل درستی حرکت می‌کرد و اگر انسان ببیند قطار بر روی ریل حرکت می‌کند، می‌تواند از خطاهای کوچک چشم بپوشد اما در وضعیت کنونی چاره‌ای جز افشاگری نیست.

خطیب جمعه فریدونشهر با طرح این سؤال که «معلم بی‌تقوایی که در کلاس درس به دانش آموزانش گفته حجابی که بر سر دارد اجباری است و اگر اجباری نبود زیر بار آن نمی‌رفت، چه دانش‌آموزانی تربیت خواهد کرد» اظهار کرد: حاصل تربیت این مربی، دختر بی بند و بار و پسر هرزه‌ای می شود که هنگام غروب بدون حجاب و عفت و حیا در خیابان‌ها به راه افتاده و در پیاده‌روها به هم تنه می‌زنند انسان به شک می‌افتد که آیا اینجا قلب اروپا و آمریکا است.

وی تأکید کرد: انسان جاهلی که در یک جایی به تمسخر گفته است از روزی که دختران حجاب از سر برداشته‌اند برف و باران در کشور ما زیاد شده است، نمی‌تواند مسئولیت راهنما را برعهده گرفته و به سمت صلاح راهنمایی کند.

امام جمعه فریدونشهر گفت: یک مربی فاسد و آلوده می‌تواند یک جامعه را فاسد، نجس و آلوده کند، یک مربی ضدانقلاب می‌تواند جامعه را ضدانقلاب کند، یک مربی ضد ولایت فقیه می‌تواند دانش آموزان را ضدولایت فقیه تربیت کند و یک مربی مخالف حجاب می‌تواند دانش آموزانِ مخالف حجاب تربیت کند.

حجت‌الاسلام شامحمدی با بیان این که استفاده از همه تفکرات سیاسی در هدایت جامعه مفید است و خود در مدت مسئولیتش با همکاری کردن با همه افراد از خطوط سیاسی مختلف این را ثابت کرده است، به مسئولان استانی، مدیران کل و فرمانداری فریدونشهر هشدار داد: اگر در عزل و نصب‌ها یک انسان ضدانقلاب یا فاسد سیاسی و اعتقادی را به عنوان مسئول در این شهرستان بگمارید حتی اگر شده به تنهایی قیام خواهم کرد.

وی تصریح کرد: اگر می‌خواهید جناحی عمل کنید، عمل کنید و اگر نیروی مؤمن، انقلابی و متعبد سراغ ندارید بگویید تا معرفی کنم اما حق ندارید از افراد فاسد در مناصب این شهرستان استفاده کنید.

خطیب جمعه فریدونشهر افزود: در آموزه‌‌های دینی داریم کسی که مسئولیتی از مسلمین را قبول کند و پیش بیافتد در حالی که می‌داند کسی برای اختیار کردن این مسئولیت از او قوی‌تر وجود دارد، هم به خدا خیانت کرده است، هم به پیامبر خدا و هم به خودش و همچنین آن کسی که انسانی را برای کاری بگمارد در حالی که بداند در بین مردم کسی هست که رضایت خدا را بهتر می‌تواند فراهم کند، به خدا خیانت کرده است.

حجت‌الاسلام شامحمدی با انتقاد از عدم توجه به این اصل دینی در حکومت‌داری در کشور، استان و اخیراً در این شهرستان، عنوان کرد: اگر مسئولان بر روی اسب سرکش غرور خود پا نگذاشته و حکمِ ضددینیِ غیرقانونی انتصاب یک مسئول فاسد در فریدونشهر را لغو نکنند با همراهی روحانیت و مردم شهید داده این شهرستان علیه این حکم قیام خواهیم کرد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99