صفحه اصلی » مذهبی » میزبانی از زائرانی خارجی در موکب طریق الحسین مسقردر امام زاده نایین

میزبانی از زائرانی خارجی در موکب طریق الحسین مسقردر امام زاده نایین

مسئول موکب طریق الحسین نائین گفت: زائرانی که از مسیر میرجاوه وارد کشور شده و مسیر زاهدان تا یزد را پیموده و به نائین می‌رسند و ما در امامزاده نائین میزبان آن‌ها در موکب «طریق الحسین» خواهیم بود.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۵ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین میرزابیگی  با اشاره به برپایی موکب برای مسافران خارجی در نائین اظهار داشت: زائرانی که از مسیر میرجاوه وارد کشور شده و مسیر زاهدان تا یزد را پیموده و به نائین می‌رسند و ما در امامزاده نائین میزبان آن‌ها در موکب «طریق الحسین» خواهیم بود.

مسئول موکب طریق الحسین نائین افزود: پذیرایی ما از این زائران بسته به زمان رسیدن آن‌ها به نائین خواهد بود، اگر صبح وارد نائین شوند به آن‌ ها صبحانه و اگر ظهر تا شب حضور یابند با عصرانه از آن‌ها پذیرایی می‌کنیم؛ به دلیل اینکه مسافت میرجاوه تا نائین طوری است که معمولا بعد از ظهر تا صبح به نائین وارد می‌شوند.

وی بیان کرد: این افراد توسط خودروهای مختلف از پاکستان وارد کشور شده؛ ولی تعداد کمی هم با خودروهای ایرانی تردد می‌کنند و تعداد افراد در هرخودرو کمتر از 50 نفر نیست.

میرزابیگی در پاسخ به این سوال که این موکب تا چه زمانی برپا خواهد بود، اظهارکرد: ما تا هرساعت و هر زمانی که زوار حضور داشته باشند، آماده خدمت‌رسانی خواهیم بود؛ ضمن آنکه فعلا برنامه‌ای برای بازگشت مسافران نداریم، اما این آمادگی وجود دارد که میزبان آن‌ها در مسیر برگشت هم باشیم.

مسئول موکب طریق الحسین نائین درباره نحوه تأمین هزینه‌های این موکب نیز گفت: برخی از دوستان محب اهل بیت در نائین و اصفهان و همچنین مردم نائین از هر جهت به ما در برپایی این موکب کمک کرده‌اند.

وی درباره مهمترین مشکل زوار پاکستانی افزود: مهمترین مشکلی که آن‌ها دارند موضوع گازوئیل است که ما در نائین سعی کرده‌ایم از طریق صحبت با برخی مقامات شهرستان این موضوع را حل کنیم، ولی به طور کلی برای آن‌ها در مسیر حرکتشان این موضوع وجود دارد.

میرزابیگی با اشاره به اینکه زوار پاکستانی از خدمت‌رسانی ایرانیان رضایت دارند، تصریح کرد: دست‌نوشته‌های حضور آن‌ها در موکب جمع‌آوری می‌شود که تقریبا همه آن‌ها از میزبانی ایرانی‌ها رضایت دارند و این  را اظهار می‌کنند که شرایط برای آن‌ها در کشور خودشان یعنی پاکستان سخت‌تر از ایران بوده است.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد