صفحه اصلی » اقتصادی » پرونده های فعالان سالم اقتصادی پیش از قوه قضائیه در اتاق بازرگانی بررسی می شوند

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان:

پرونده های فعالان سالم اقتصادی پیش از قوه قضائیه در اتاق بازرگانی بررسی می شوند

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان گفت: اکنون پرونده های فعالان سالم اقتصادی که دارای تعهدات ایفا نشده هستند، ابتدا در اتاق بازرگانی بررسی و در صورت حل نشدن مشکل به تعزیرات ارجاع خواهد شد.

تاریخ انتشار: ۱۰:۲۹ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ مسعود گلشیرازی در پنجمین جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری ذیل ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه با اشاره به تشکیل میز اتاق بازرگانی اصفهان در بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، گفت: پس از سفر رئیس کل بانک مرکزی و با مساعدت وی، این میز به منظور پیگیری هرگونه درخواست بلاتکلیف در حوزه های ارزی و ریالی شکل گرفت.

رئیس اتاق بازرگانی اصفهان افزود: پس از صدور بخشنامه بانک مرکزی با موضوع عدم ارایه خدمت به فعالان اقتصادی که دارای تعهدات ارزی هستند، مشکلات زیادی برای فعالان اقتصادی ایجاد شد که پس از تبادل نظر با بانک مرکزی، آیین نامه‌ای مبنی اینکه تا 30درصد مجموع تعهدات به صورت تنخواه در گردش بلامانع است، صادر شد.

وی تصریح کرد: همچنین به منظور کاهش حجم پرونده های ارجاعی به تعزیرات و کمک به رفع مشکلات فعالان اقتصادی، پیشنهاد سازوکار ایجاد فرجه‌ای برای ارجاع پرونده ها به اتاق بازرگانی قبل از قضائی شدن ارایه و از سوی معاون اول رییس کل بانک مرکزی دستور آن صادر شد.

گلشیرازی افزود: اکنون پرونده های فعالان سالم اقتصادی که دارای تعهدات ایفا نشده هستند، ابتدا در اتاق بازرگانی بررسی و در صورت حل نشدن مشکل به تعزیرات ارجاع خواهد شد.

وی تاکید کرد: متاسفانه درخواست وثیقه و سپرده از فعال اقتصادی که تعهدات ایفا نشده دارد، توسط تعزیرات مشکلات مضاعفی را برای تولیدکنندگان ایجاد می‌کند و لازم است در این راستا چاره اندیشی شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد