صفحه اصلی » اجتماعی » دادگستری در ایجاد پرونده های فعالان اقتصادی دخل و تصرفی ندارند/ بانک ها عمده شاکیان فعالان اقتصادی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان:

دادگستری در ایجاد پرونده های فعالان اقتصادی دخل و تصرفی ندارند/ بانک ها عمده شاکیان فعالان اقتصادی

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان گفت: حجم وسیعی از پرونده های فعالان اقتصادی توسط بانک ها ایجاد و به تعزیرات ارجاع داده می شود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۳۵ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ غلامرضا صالحی در پنجمین جلسه کمیته حمایت قضایی از سرمایه‌گذاری ذیل ستاد استانی پیگیری اجرای سیاست های کلی اقتصاد مقاومتی در قوه قضاییه با تاکید بر اینکه تعزیرات و دادگستری در ایجاد پرونده های فعالان اقتصادی دخل و تصرفی ندارند، گفت: حجم وسیعی از این پرونده ها توسط بانک ها ایجاد و به تعزیرات ارجاع داده می شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی استان اصفهان افزود: داشتن رویه‌ای واحد توسط تمامی بانک ها با پرونده های فعالان اقتصادی و حرف شنوی و تاثیرپذیری آنها از بانک مرکزی بسیار حایز اهمیت است.

وی با ابراز تاسف از اینکه درصدی از پرونده ها مربوط به مواردی است که بانک ها به منظور ایجاد فرصتی برای برگرداندن پول به بانک مرکزی، به طرح دعوا در تعزیرات و یا دادگستری می‌پردازند، تاکید کرد: خوشبختانه، ایجاد فرصت بررسی پرونده ها در اتاق بازرگانی قبل از ارایه به دادگستری و تعزیرات می‌تواند جلوی موارد مذکور را بگیرد.

صالحی فصل الخطاب رای تعزیرات را نظر بانک مرکزی درخصوص پذیرش اسناد ایفای تعهد توسط فعال اقتصادی دانست و تصریح کرد: در مواردی بانک ها اسناد ارایه شده مبنی بر ایفای تعهد ارزی توسط فعال اقتصادی را نمی‌پذیرند که این موارد به بانک مرکزی ارجاع شده و نظر آنها ملاک خواهد بود.

وی جلوگیری از پرداخت وام مجدد به افرادی که به تسویه تسهیلات ارزی گذشته خود نپرداخته‌اند را در کاهش حجم پرونده‌ها موثر دانست و خواستار طراحی سیستمی مبنی بر استعلام از کلیه بانک ها قبل از پرداخت تسهیلات ارزی به افراد شد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد