صفحه اصلی » تولیدی » فريب پيامک جعلی پرداخت هزينه درج آگهی را نخوريد

فريب پيامک جعلی پرداخت هزينه درج آگهی را نخوريد

رئيس پليس فتای استان نسبت شگرد جديد مجرمان سايبری با ارسال پيامک جعلی پرداخت هزينه درج آگهی و هدايت کاربران به درگاه فيشينگ هشدار داد.

تاریخ انتشار: ۱۲:۳۲ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ سرهنگ سيد مصطفي مرتضوي بیان کرد: اخيراً مجرمان سايبري پس از انتشار آگهي کاربران در سايت هاي واسطه گر نظير ديوار و شيپور با ارسال پيامی جعلی مبنی بر پرداخت وجه بابت انتشار آگهی و حذف آگهی در صورت عدم پرداخت، آنها را به درگاه جعلی پرداخت هدايت و اقدام به برداشت از حساب می کنند.

اين مقام انتظامی عنوان داشت: شهروندان به هيچ عنوان به لينک هاي ناشناس و نامعتبر ورود نکنند و از ارائه اطلاعات کارت بانکي در درگاه هاي مشکوک پرداخت خودداري کنند.

وي افزود: مجرمان سايبري به راحتي با عناوين مختلف شهروندان را براي ورود به درگاه هاي جعلي تشويق مي کنند، بنابراين کاربران با صفحاتي روبرو مي شوند که امکان پرداخت وجه بصورت آنلاين وجود دارد، در حالي که بيشتر اين لينک ها کاربر را به صفحات فيشينگ هدايت مي کند و با دريافت اطلاعات کارت بانکي اقدام به برداشت از حساب مي کنند.

سرهنگ مرتضوي خاطر نشان كرد: عده‌اي فرصت طلب با شگرد‌هاي خاص به دنبال خالي کردن جيب مردم هستند، به طوري كه برخي کلاهبرداران با درخواست مبالغ ناچيز اطلاعات کارت بانکي افراد را سرقت و اقدام به برداشت از حساب آنها مي کنند.

رئیس پلیس فتای اصفهان افزود: شهروندان مي‌توانند در مواجه با اين گونه موارد مراتب را از طريق سايت اينترنتي پليس فتا که به صورت 24 ساعته فعال است اطلاع رساني و پيگيري کنند همچنين با مراجعه به بانک نسبت به فعال سازي رمز دوم يکبار مصرف اقدام کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد