صفحه اصلی » اجتماعی » کمک یک میلیاردی کمیته امداد اصفهان برای بهبود تغذیه کودکان نیازمند

کمک یک میلیاردی کمیته امداد اصفهان برای بهبود تغذیه کودکان نیازمند

مدیرکل کمیته امداد اصفهان از کمک بیش از یک میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومان در شش‌ماهه نخست امسال برای بهبود تغذیه کودکان زیر پنج سال و مادران باردار و شیرده نیازمند خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۳۳ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۷/۳۰

به گزارش صاحب نیوز؛ محمدرضا متین پور در جمع خبرنگاران اظهار کرد: بسیاری از معضلات زندگی افراد که باعث نیازمند شدن آن‌ها در آینده نه‌چندان دور می‌شوند در دوران کودکی قابل‌پیشگیری و کنترل است و کمک به تغذیه مناسب کودکان نیازمند از برنامه‌های کمیته امداد است.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان اصفهان گفت: رشد نامناسب کودکان می‌تواند باعث ایجاد مشکل در جریان آموزش و حتی ایجاد ناتوانی‌های دائمی در آن‌ها شود که درگذر زمان و به علت مشکل این افراد در تأمین زندگی خود، بار حمایت از آن‌ها بر دوش جامعه و نهادهای حمایتی خواهد افتاد.

وی افزود: در راستای پیشگیری از عوامل این ‌چنینی کمیته امداد طرح‌های گوناگونی را تاکنون اجرا کرده است و در حال حاضر با کمک به تأمین سبد غذایی کودکان و مادران باردار و شیرده در این زمینه با دیگر دستگاه‌ها به‌ویژه دانشگاه علوم پزشکی و معاونت بهداشتی همکاری می‌کند.

متین پور با توضیح اینکه بیش از یک میلیارد و ۲۱۲ میلیون تومان در شش‌ماهه نخست امسال به این مسئله اختصاص داده است، تصریح کرد: هزینه خرید ۱۲ هزار و ۱۲۰ سبد غذایی نمونه شامل برنج، روغن، تخم‌مرغ، حبوبات، خرما و … با این مبلغ در اختیار چهار هزار و 192 کودک نیازمند زیر پنج سال و ۱۰۰ نفر از مادران باردار و شیرده قرار گرفت.

مدیرکل کمیته امداد اصفهان با اعلام آمادگی این نهاد برای دریافت کمک‌های مردم برای تأمین سبد غذایی این کودکان نیازمند، خاطرنشان ساخت: نیکوکاران گران‌قدر می‌توانند با مراجعه به دفاتر کمیته امداد در سراسر استان، پایگاه اینترنتی hamsofreh.ir در این امر خیر سهیم شوند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد