صفحه اصلی » اجتماعی » فرصت شش ماه برای ثبت نام جاماندگان بیمه سلامت از اول آبان ماه

فرصت شش ماه برای ثبت نام جاماندگان بیمه سلامت از اول آبان ماه

مدیر بیمه سلامت فلاورجان گفت: از نیمه دوم آبان ماه افرادی که هیچ بیمه‌ای ندارند، شش ماه فرصت دارند برای استفاده از یارانه بیمه سلامت، در دفاتر پیشخوان ثبت‌نام کنند، این طرح در راستای پوشش بیمه اجباری سلامت و با هدف تکمیل پوشش بیمه تمام افراد جامعه به ویژه دهک‌های پایین درآمدی انجام می‌شود.

تاریخ انتشار: ۱۸:۲۵ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۸/۱

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین مؤید بعد از ظهر امروز به مناسبت هفته بیمه سلامت در نشست خبری با اصحاب رسانه که در دفتر بیمه سلامت شهرستان فلاورجان برگزار شد، اظهار کرد: در هفته بیمه سلامت لازم است بار دیگر به مأموریت سازمان بیمه سلامت اشاره کنیم.

مدیر بیمه سلامت فلاورجان تصریح کرد: بیمه سلامت ایران وظیفه دارد برای کاهش مخاطرات مالی با گسترش و توسعه بیمه همگانی پایه سلامت، امکان بهره‌مندی عادلانه از خدمات مطلوب و اثربخش، زمینه حفظ و ارتقاء سلامت را برای همه جامعه تحت پوشش فراهم کند.

وی افزود: حجم مراجعات در عرصه خدمت‌گیری بیمه سلامت بالاست، سازمان بیمه سلامت از سال 1373 بر اساس قانون مجلس تشکیل شد و امروز 40 میلیون نفر در کل کشور، یک میلیون و 450 هزار نفر در استان اصفهان و حدود 105 هزار نفر شامل کارکنان دولت، خانواده شهدا، جانبازان، آزادگان، دانشجویان، طلاب، مددجویان بهزیستی و کمیته امداد تحت پوشش بیمه سلامت هستند.

این مقام مسئول گفت : راه نظارت در این عرصه استفاده از ابراز الکترونیک در بیمه سلامت است، اجبار و الزام استفاده از پرونده و ابزار الکترونیکی برای عرضه خدمت مورد تأکید ماست.

مؤید بیان کرد: از سال گذشته چهار پروژه مقدماتی شامل استحقاق‌سنجی، هم‌پوشانی، نسخه‌نویسی و سیستماتیک یا رسیدگی الکترونیک به اسناد بستری کلید خورد، استحقاق‌سنجی به این مفهوم که در هنگام خدمت‌گیری در مراکز دولتی و درمانگاهی در نسخه‌نویسی پزشک عمومی با اعلام کد ملی بدون نیاز به دفترچه از سامانه استعلام گرفته می‌شود.

ویبا اشاره به اینکه طرح سیستماتیک فرد را به سطوح بالاتر ارجاع داده، ادامه داد: این طرح به شفافیت پرونده پزشکی کمک می‌کند تا افراد بیمه شده به اطلاعات درمانی خودش دسترسی پیدا کنند.

مدیر بیمه سلامت فلاورجان اضافه کرد: ممکن است برخی از بیمه شدگان سلامت در بخش استحقاق‌سنجی دچار مشکل شوند ولی بیمه شدگانی که از چند نوع بیمه استفاده کرده یا همپوشانی داشتند برای گرفتن خدمات هنوز دچار مشکل نشدند.

* جامانده‌های بیمه سلامت از اول آبان ثبت‌نام کنند

مؤید با اشاره به پوشش بیمه اجباری سلامت گفت: از نیمه دوم آبان ماه افرادی که هیچ بیمه‌ای ندارند، شش ماه فرصت دارند برای استفاده از یارانه بیمه سلامت، در دفاتر پیشخوان ثبت‌نام کنند، این طرح در راستای پوشش بیمه اجباری سلامت و با هدف تکمیل پوشش بیمه تمام افراد جامعه به ویژه دهک‌های پایین درآمدی انجام می‌شود.

این مسؤول یادآور شد: بیمه اجباری درمان برای همه است، افرادی که در آن فرصت ثبت نام نکردند، طبق آیین‌نامه جدید از اول آبان ماه می‌توانند در سامانه ثبت‌نام کرده و سپس با مراجعه به دفاتر پیشخوان وسع مالیشان سنجیده شود.

وی در مورد شهرستان فلاورجان با جمعیت نزدیک 300 هزار نفرگفت: سالیانه شش هزار و 500 بیمار بستری و 400 هزار ویزیت پزشک در شهرستان فلاورجان داریم که متعهد به پرداخت 90 درصد هزینه‌های بستری و 70 درصد هزینه‌های سرپایی هستیم، البته 85 درصد بیمه‌شدگان در شهرستان به صورت رایگان بیمه شده‌اند و منابع پایداری برای تأمین و پرداخت هزینه‌ها وجود ندارد.

مدیر بیمه سلامت فلاورجان در مورد رسیدگی به شکایات مردمی گفت: اطلاع‌رسانی و آگاه کردن مردم، نظارت و بازرسی مشترک با سایر سازمان‌های بیمه‌گر را هم شروع کردیم واین موضوع به خوبی در حال انجام است

مؤید در پایان با بیان اینکه سالیانه سه میلیارد تومان برای درمان بیمه شدگان در شهرستان فلاورجان هزینه می‌شود، عنوان کرد: شهرستان فلاورجان از نظر جمعیت بیمه شده روستایی پس از اصفهان، رتبه دوم و از نظر جمعیت بیمه شده پس از اصفهان و لنجان رتبه سوم را دارد.

انتهای پیام /

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد