صفحه اصلی » مذهبی » هجرت امام رضا (ع) تجلی نور ولایت در ایران بود

هجرت امام رضا (ع) تجلی نور ولایت در ایران بود

امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: هجرت امام رضا (ع) به خراسان تجلی نور ولایت در سرزمین ایران بود.

تاریخ انتشار: ۱۰:۱۵ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۸/۷

حجت‌الاسلام محمدتقی رهبر در گفت‌وگو با صاحب نیوز در خصوص شهادت امام رضا (ع) اظهار کرد: بر اساس مقتضیات زمان حضرت، ایشان را مجبور به هجرت از مدینه به خراسان کردند؛ دلیل این هجرت به دلیل تحت نظر داشتن حضرت توسط مؤمن عباسی بود.

امام‌جمعه موقت اصفهان گفت: امام رضا(ع) در حال سفر به خراسان بود که در شهر نیشابور حدیث سلسله الذهب را می‌فرمایند و تأکید می‌کنند که اعتقاد به توحید باعث نجات از آتش جهنم است؛ البته این اعتقاد شرط دارد.

وی افزود: امام رضا(ع) خود را شرط این نجات معرفی کردند و “امامت شرط توحید است” دلیل حضرت بود؛ این روایتِ امام ماندگار و در کتاب‌ها نقل شد.

حجت‌الاسلام رهبر با توضیح اینکه امام رضا(ع) با عالمان و دانشمندان دیگر ادیان هم مناظره کردند و در همه مناظره‎ها پیروز شدند؛ بیان کرد: مناظره‌ها را می‌تواند در کتاب‌های اصول کافی و بحارالانوار خواند که با این مناظره‌ها شکوه و عظمت علمی امام رضا(ع) تجلی شد.

وی ادامه داد: با توجه به حضور حضرت رضا(ع) خراسان پایگاهی برای تجمع عارفان اهل‌بیت(ع) شد؛ در واقع هجرت امام رضا(ع) به خراسان تجلی نور ولایت در سرزمین ایران بود.

امام‌جمعه موقت اصفهان در پایان خاطر نشان کرد: امام رضا(ع) در شرق منطقه اسلامی، درخشید و پناهگاه امنی برای کشور ما هستند؛ ایشان علوم اهل‌بیت را در ایران و در میان شیعیان خود آوردند و این باعث درخشیدن دانشمندان ایرانی شد.

انتهای پیام/

پاسخی بگذارید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد