صفحه اصلی » مذهبی » شکل گیری تمدن ها مرهون گسترش دانش است

شکل گیری تمدن ها مرهون گسترش دانش است

عضو هیات علمی دانشگاه تهران گفت: علم بدون زمان و مکان است و هیچ مرزی را برای خود نمی شناسد و اگر تمدنی شکل گرفته باشد قطعاً با گسترش دانش ممکن شده است.

تاریخ انتشار: ۱۱:۳۲ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۸/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ حجت الاسلام محمدعلی مهدوی راد پیش از ظهر امروز در نشست علمی کتاب و گام دوم انقلاب اظهار کرد: اگر کسی ادعا کند که انبیاء و پیامبران بزرگترین نقش را در تمدن بشریت دارند، ادعای غلطی نیست؛ همه کسانی که اهل تاریخ هستند اما اعتقاد دینی زیادی ندارند بر نقش پیامبران تأکید می کنند.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران گفت: قطعاً پایه اساسی نقش پیامبران در تشکیل تمدن، علم و دانش است؛ علم بدون زمان و مکان است و هیچ مرزی را برای خود نمی شناسد و اگر تمدنی شکل گرفته باشد قطعاً با گسترش دانش ممکن شده است.

وی افزود: تأکید پیامبران بر علم و دانش و آگاهی بود؛ خداوند در یکی از کتاب های الهی می فرمایند که صالحان بعد از آگاهی به وارثان می رساند.

حجت الاسلام مهدوی راد بیان کرد: امام صادق(ع) فرمودند که صاحب همه علم ها خداوند است، اگر علم باشد اما خدا نباشد اتفاقاتی می افتد که مثلا می بینبم افراد بمب به هیروشیما می زدنند.

وی با اشاره به بیانیه گام دوم انقلاب خاطرنشان کرد: موضوع گام دوم انقلاب اسلامی بسیار مهم است، در صفحه هشتم بیانیه گام دوم، رهبر انقلاب می فرمایند ایران با دارا بودن یک درصد جمعیتی دارای هفت درصد ذخایر معدنی جهان است و با نیروی انسانی مستعد و کارآمد، تمرکز بر بهره برداری از دستاوردهای گذشته و نیز ظرفیت های استفاده نشده باشد و پیشرفت کشور از جمله در بخش تولید و اقتصاد ملی ارتقاء یابد.

عضو هیئت علمی دانشگاه تهران اضافه کرد: این نکات را باید به خوبی بدانیم و به تأکیدات رهبر انقلاب در این زمینه عمل کنیم و گرنه هیچ کاری نمی‌شود انجام داد؛ در یک سفری کاری که به افغانستان رفتم با توجه به وجود منابع غنی معدنی تحت تأثیر قرار گرفتم به این دلیل که بهترین ابزار برای پول سازی جهان را دارند اما هیچ استفاده ای نمی کنند.

وی در پایان تأکید کرد: اگر فردی مدت کوتاهی در کشور افغانستان حضور داشته باشد متوجه حضور استعماری شوروی و امریکا می شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

چهارده + پنج =

پیشنهاد سردبیر