صفحه اصلی » سیاسی » مهمترین عناوین روزنامه های صبح امروز

مهمترین عناوین روزنامه های صبح امروز

مهمترین عناوین روزنامه های صبح امروز را در این خبر بخوانید.

تاریخ انتشار: ۱۱:۰۷ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۸/۱۴

به گزارش صاحب نیوز؛ نیم‌نگاهی کلی به صفحه نخست مطبوعات امروز نشان می‌دهد که برگزاری راهپیمایی روز ۱۳ آبان با شعار «استکبارستیزی و مقاومت اسلامی، سرآغاز افول و فروپاشی امریکا» در روزنامه‌های امروز سوژه محوری است، هرچند برخی روزنامه‌ها در صفحه یک خود به این موضوع اشاره نکرده‌اند. همچنین موضوعات مطرح‌شده در نشست خبری علی‌اکبر صالحی رئیس سازمان انرژی اتمی و رونمایی از ماشین‌های سانتریفیوژ IR9 و IR7 در نطنز در روزنامه‌های امروز بازتاب داشته است.

پایش روزنامه‌های اصول گرا نشان می‌دهد که حماسه ۱۳ آبان در روزنامه‌های کیهان، وطن امروز، صبح نو، حمایت، جوان، عصر ایرانیان و قدس با تیترهایی چون «ایران؛ صحنه استکبارستیزی»، «دنیای بدون آمریکا»، «نسل چهارم استکبارستیز» و «نسل آگاه» بازتاب داشته است. محورهای نشست خبری رئیس سازمان انرژی اتمی هم در روزنامه‌های رسالت، صبح نو، جام جم، جوان و قدس با تیترهایی چون «۴ دقیقه تا غنی‌سازی ۲۰ درصد»، «رونمایی از سانتریفیوژ های نورسیده» و «ایران معطل نماند» پوشش یافت. بر همین اساس و با نزدیک شدن به زمان برداشتن گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای روزنامه‌های کیهان و رسالت به این موضوع پرداخته‌اند. موضوعات مرتبط با اصلاح قوانین مالیاتی و نظام بانکی در روزنامه‌های رسالت، صبح نو، کیهان و وطن امروز پیگیری شده است. همچنین «تحولات عراق با محوریت حمله به کنسولگری ایران در کربلا» از دیگر سوژه‌های روزنامه اصول گراست. روزنامه فرهیختگان با تیتر «پایان اولین دولت لیبرال» به چگونگی پایان یافتن عمر سیاسی دولت موقت بافاصله گرفتن از رویکردهای انقلاب و امام خمینی(ره) پرداخته است. روزنامه صبح نو نیز تیتر «رؤیای یک شیلی جدید» را برای اعتراضات مردم سانتیاگو در پی شکاف بزرگ طبقاتی، انتخاب کرد.

پایش روزنامه‌های اصلاح‌طلب حاکی از آن است که برگزاری راهپیمایی روز ۱۳ آبان در روزنامه‌های ایران، آفتاب یزد، شرق، جمهوری اسلامی، اطلاعات، شهروند و همشهری بازتاب داشته و در همین راستا روزنامه‌های ایران، آرمان ملی و آفتاب یزد برای به حاشیه بردن راهپیمایی شعارهای دست‌نوشته در قم را تیتر کرده‌اند. موضوعات مطرح‌شده در نشست خبری علی‌اکبر صالحی در روزنامه‌های ایران، ارمان ملی، اعتماد، جمهوری اسلامی، ابتکار، اطلاعات و همشهری پوشش یافته است. نشست هفتگی سخنگوی دولت با محورهای «ارسال پیام روحانی به پادشاه عربستان» و «گام چهارم کاهش تعهدات هسته‌ای» در روزنامه‌های ایران، شرق، آرمان ملی، اعتماد، جمهوری اسلامی و همدلی بازتاب داشته است. حاشیه‌های ایجاد شده در پی چند همسری و پوستر منتشر شده در همین راستا نیز امروز سوژه داغ روزنامه‌های سازندگی، آفتاب یزد، اعتماد، همدلی و ابتکار است. حاشیه‌های ایجادشده در پی واردات ذرت آلوده با چاشنی هجمه به صداوسیما در پی پیگیری این خبر در روزنامه‌های ایران، آرمان ملی، آفتاب یزد، شرق و ابتکار شاهد هستیم. اما و اگرهای متعدد درباره طرح «سرا» اصلاح‌طلبان و انتقادات تند کرباسچی به این طرح نو رسیده در روزنامه‌های ایران، سازندگی، آرمان ملی، اعتماد، ابتکار و همدلی پیگیری شده است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد