صفحه اصلی » آخرین اخبار ایران و جهان » وحدت، راهکاری برای فعال کردن ظرفیت های جهان اسلام علیه استکبار

وحدت، راهکاری برای فعال کردن ظرفیت های جهان اسلام علیه استکبار

وحدت راهبردی است که ما را به امت واحده و قدرتمند مطلوب قرآن و اسلام تبدیل می‌کند و امکانات و ظرفیت‌های جهان اسلام را در برابر جبهه متفق و مشترک دشمنان اسلام که با هزاران ترفند و طراحی کمر به هدم و نابودی و تهی‌سازی اسلام از هویت واقعی خود بسته‌اند، فعال می‌سازد.

تاریخ انتشار: ۱۵:۰۰ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۸/۱۹

صاحب نیوز – قاسم زاهدی/ امروز دوازدهم ربیع‌الاول به روایت برادران اهل سنت سالروز ولادت حضرت محمد(ص) پیامبر گرامی اسلام و آغاز هفته وحدت است. شیعیان میلاد نورانی دردانه خلقت و اشرف انبیاء الهی را هفدهم ربیع می‌دانند.

با پیروزی انقلاب اسلامی اقدام تحسین‌برانگیزی که به بهانه جمع بین این دو میلاد از سوی امام خمینی (ره) ، از منادیان  وحدت در  جهان  اسلام  به  وقوع  پیوست ، نامگذاری  آن به «هفته وحدت» بین شیعه و سنی بود.

رهبر معظم انقلاب نیز با قوت و از طریق ترغیب به برگزاری همایش‌های هم‌اندیشی و نشست‌های سالیانه وحدت اسلامی و شکل‌دهی ائتلاف‌های عملی برای مقابله با مداخله قدرت‌های بیگانه در امور سرزمین‌های اسلامی به ویژه منطقه مهم غرب آسیا همانند جبهه مقاومت ادامه داده‌اند.

هفته وحدت، فرصت مناسبی است تا ضرورت همبستگی، اتحاد و نزدیک شدن گروه‌های اسلامی با دیدگاه‌ها و مشرب‌های فکری متفاوت به یکدیگر در جهان اسلام، به ویژه در این زمانه پُر از فتنه و آشوب، با دقت بیشتری مورد اهتمام سران دولت‌ها و به ویژه مؤثران و رهبران فکری و مذهبی کشورهای اسلامی قرار گیرد.

همه گروه‌ها و نحله‌های اسلامی جهان امروز علاوه بر تکلیف دینی که در تکوین و تشدید وحدت و انسجام اسلامی در قبال یکدیگر دارند، از منظر نیاز راهبردی هم اگر به ضرورت همگرایی و هماهنگی در برابر دشمنان مشترک به مقوله وحدت بنگرند، خواهند دید که چقدر به آن محتاجیم.

دشمنانی همچون آمریکا، صهیونیسم، برخی کشورهای اروپایی سلطه‌گر و حتی پاره‌ای کشورهای مرتجع سلوکی غیر از خواسته قرآن و پیامبر اسلام را در مقابل سلطه دنیای کفر و شرک برگزیده و با پوشیدن پوستین وارونه، تیغ بر مسلمان می‌کشند و آب به آسیاب جبهه منسجم دشمنان اسلام می‌ریزند.

از این‌رو، وحدت راهبردی است که ما را به امت واحده و قدرتمند مطلوب قرآن و اسلام تبدیل می‌کند و امکانات و ظرفیت‌های جهان اسلام را در برابر جبهه متفق و مشترک دشمنان اسلام که با هزاران ترفند و طراحی کمر به هدم و نابودی و تهی‌سازی اسلام از هویت واقعی خود بسته‌اند، فعال می‌سازد.

همه مسلمانان در عملی‌سازی «راهبرد»، «تکلیف» و «مصلحت» وحدت جهان اسلام مسئولیت دارند تا زمینه‌های جذب عنایات و تأییدات الهی که همانا «چنگ زدن به حبل متین الهی» و «پیروزی و غلبه بر دشمنان» در پرتو مقاومت مشترک فعال است، فراهم شود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99