صفحه اصلی » سیاسی » راه حل برون رفت از مشکلات اعتماد به جوانان است

راه حل برون رفت از مشکلات اعتماد به جوانان است

عادل شاهسواری، فرمانده سابق بسیج پایگاه شهید چمران دانشگاه دولتی شهرضا گفت: آمریکایی ها از مذاکره هدفی جز تسلط ندارند. آنها ایران زمان محمدرضا را می خواهند بیایند بریزند و بپاشند و ببرند این یک موضوع است. موضوع دیگر ترس است آنها از جمهوری اسلامی می ترسند از نفوذ ما در منطقه از تفکر اسلامی و شیعی ما و از همه مهم تر از جوانان ما می ترسند باید مذاکره باشد تا از طریقی جلوی حرکت این قطار پیشرفت را بگیرند.

تاریخ انتشار: ۱۷:۳۲ - سه شنبه ۱۳۹۸/۱۰/۱۰

به گزارش صاحب نیوز؛ گروه سیاسی شهرضانیوز: به مناسب نزدیک شدن هفته بسیج بر آن شدیم تا تفکر مقاومت را از دید یک جوان بسیجی مورد برسی قرار دهیم، گفت و گوی زیر با عادل شاهسواری، فرمانده سابق دانشگاه دولتی شهرضا می باشد.

محور مقاومت در ایران چه دستاورد هایی داشته است؟

همانطور که همه ما می دانیم انقلاب اسلامی ایران که به پیروزی رسید دشمنان و سودجویان که منافع خود را در خطر دیدند همواره سعی داشتند با تحریم و با روش های دیگر کشور ما را تحت فشار قرار دهند. حال در هر زمینه که ما در این 40 سال بعد از انقلاب در مقابل دشمن مقاومت کردیم و به روحیه ی خود باوری رسیدیم پیشرفت های زیادی حاصل گردید و هر کجا که به دشمن اعتماد کردیم فریب خوردیم و ضرر کردیم. نمونه ی بارز دستاورد های مقاومت در مسأله هایی مانند علمی، نظامی، هسته ای و نمونه های دیگر است که تفکر مقاومت، ما را به تلاش وا داشت و روحیه ی راحت طلبی را از ما گرفت و الحمدلله پیشرفت هایی نیز حاصل گردید و دشمن را ذلیل ساخت.

چرا محور های مقاومت مصر و مکزیک نتوانستند دستاورد و پیشرفتی داشته باشند؟

اگر این انقلاب ها و محور های مقاومت را مورد بررسی قرار دهیم می بینیم که ابتدای کار خوب پیش رفته اند اما در جایی لغزیده و منجر به سقوط آنها شده است. یکی از دلایل این ناکامی ها به قطع نبود رهبری عالم است مثل امام خمینی (ره). اما دلایل دیگر که خاصه در مورد مصر است نفوذ آمریکایی ها در انقلاب و اعتماد سران انقلاب به آمریکایی هاست که از این جنبش ها سخت در هراس اند لذا ورود آمریکایی ها به انقلاب و نبود بصیرت سردمداران و تا حدی انقلابیون موجب انحطاط آنها گردید.

اگر مستحضر باشید یک کشور برای پیشرفت نیاز به تعامل و ارتباط همه جانبه در همه زمینه ها می باشد، با این تفاسیر چرا ایران پیشرفت را در گرو محصور کردن و درونگرایی می بیند؟

ایران پیشرفت را در درونگرایی انحصاری نمی بیند زیرا که انسان ذاتا یک موجود اجتماعی است و ما ارتباط با کشور های زیادی داریم اما گاهی طرف حساب شما منطق ندارد و زورگو است و می خواهد حرف حرف خودش باشد و منفعت طلب است به طبع ارتباط با چنین طرفی از نظر هر عقل سالمی اشتباه است.

نمونه بارز هم بخواهید آمریکاست. ابتدا در مورد درونگرایی بگوییم گاهی بسیاری از موانع در داخل قابل حل است و می دانیم اگر یک کشور از درون سالم و پربار باشد و حرفی برای گفتن داشته باشد در جهان نیز از اعتبار بیشتری برخوردار است.

قاعدتا صرف اعتماد به امریکا معضلاتی دارد اما اگر این اعتماد فقط در زمینه اقتصادی باشد و پیشرفت اقتصادی را به همراه داشته باشد چه مشکلی دارد؟

فرضا اعتماد محض به امریکا راه حل مشکلات اقتصادی است اما به نظر بنده اعتماد و وابستگی محض به یک شخص یا کشور اهرم فشاری را در دست طرف مقابل قرار می دهد آن هم طرفی چون آمریکا. فلذا این اقتصاد ناپایدار است. ابتدا در مقطعی از زمان این اعتماد حاصل شد اما نتیجه چه بود؟ آیا جز ضرر و زیان چیز دیگری بود؟ باز هم تکرار می کنم هر کشوری برای پیشرفت اقتضادی ابتدا باید از درون اقتصاد خود را پویا کند.

چرا اعتماد به امریکا یک اعتماد پوچ است؟

اگر کمی در تاریخ کاوش کنیم اگر به گذشته و وضعیت کشور هایی که آمریکا در آن حضور داشته بنگریم و یا به تاریخ کشور عزیزمان نگاه کنیم و به نتایج قرارداد هایی که با امریکا منعقد کردیم بنگریم به استعمار و مداخله و تفرقه افکنی و جنگ و غارت این شیطان بزرگ نگاه کنیم متوجه می شویم اعتماد به چنین منبع شرارتی اعتماد پوچ و غلط است و چیزی جز زیان ندارد.

چرا امریکا همیشه در برهه های خاصی مذاکره با ایران را مطرح می کند؟

یک کلام بگویم آنها منفعت طلب اند. آمریکایی ها از مذاکره هدفی جز تسلط ندارند. آنها ایران زمان محمدرضا را می خواهند بیایند بریزند و بپاشند و ببرند این یک موضوع است. موضوع دیگر ترس است آنها از جمهوری اسلامی می ترسند از نفوذ ما در منطقه از تفکر اسلامی و شیعی ما و از همه مهم تر از جوانان ما می ترسند باید مذاکره باشد تا از طریقی جلوی حرکت این قطار پیشرفت را بگیرند
در پایان لازم است باز هم خاطر نشان کنم دشمن بداند، مسئولین داخلی هم بدانند جوان امروز ما همانند جوان 58 و جوان زمان جنگ است انقلابی و پرنشاط و مستعد است جوانان ما نسل در نسل خود را ثابت کرده اند دشمن هم از این جوانان می ترسد و همه و خاصه مسئولین بدانند راه حل برون رفت از مشکلات، اعتماد به همین جوانان پرشور است

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99