صفحه اصلی » مقاومت » ماجرای واکنش امام خمینی(ره) به شهادت ۶۷۰۰ شهید در یک عملیات

ماجرای واکنش امام خمینی(ره) به شهادت ۶۷۰۰ شهید در یک عملیات

سردار باقرزاده از صحبت امام خمینی(ره) با فرماندهان نظامی وقت درباره شهادت شش هزار و ۷۰۰ شهید در یک عملیات گفت.

تاریخ انتشار: ۱۸:۰۲ - پنجشنبه ۱۳۹۸/۰۸/۲۳

به گزارش صاحب نیوز؛ سرتیپ پاسدار سیدمحمد باقرزاده بعدازظهر امروز در مراسم چهلمین روز شهادت محمود توکلی در فلاورجان بیان کرد: مجالس شهدا هم ذکر شهید است، هم ذکر مکتب شهید و هم ذکر صاحب مکتب شهید و قطعا یاد شهید همان یاد خداست.

وی گفت: در عملیات طریق القدس ۱۰۰۰ شهید دادیم که دست و دل برخی فرماندهان لرزید و در آزادسازی خرمشهر شش هزار و ۷۰۰ شهید تقدیم انقلاب شد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین ستاد کل نیروهای مسلح ادامه داد: شهدای زیادی تقدیم شد ولی اقتضای این کارهای بزرگ بود و دشمن تا دندان مسلح در منطقه وسیعی اردو زده بود.

وی افزود: فرماندهان در آن دوران گمان بردند شاید خوب فرماندهی نکردند و خود را ملامت کردند؛ آقای محسن رضایی همه را پیش امام(ره) برد و ایشان فرمودند این طور نیست که شما گمان می کنید، از ازل نوشته شده بود که این ها بیایند و از اسلام دفاع کنند.

سردار باقرزاده خاطر نشان کرد: شاید از ازل هم نوشته شده بود که محمود توکلی جبهه برود و ریاضت بکشد و مشقات را تحمل کند و در نوک قله ای به اوج برسد.

وی ادامه داد: محمود توکلی به ما آموخت که اگر انسان بهترین ایام عمرش را صرف بهترین بندگان خدا که همان شهدا هستند بکند و کمال مروت را داشته باشد خداوند مزد او را می دهد.

فرمانده کمیته جستجوی مفقودین گفت: شهادت می دهیم که شهید توکلی هیچ وقت به دشمنان باج نداد، چون فتنه شناس بود و آن هایی این کار را می کنند که دشمن شناس نیستند و اسیر شکست همیشگی می شوند.

سردار باقرزاده تصریح کرد: یکی از درس هایی که از شهید توکلی می گیریم این است که نمی شود انسان دلش در پیمان خدا باشد و از طرفی دلش دلبسته به دشمنان باشد؛ نمی شود هم خدا در دل ما باشد و هم در مقابل آمریکا کرنش کرد، این گونه افراد که این ذهنیت را دارند به نتیجه نمی رسند و باید تکلیف را با خودشان و این ملّت روشن کنند.

وی ادامه داد: باید روشن شود که می خواهیم زیر بیرق امام خامنه ای باشیم و عزت را تضمین کنیم یا زیر بیرق کفر برویم.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99