صفحه اصلی » سیاسی » هیچ انسان عاقلی به این کارها دست نمی‌زند/ افزایش قیمت بنزین به گرانی کالاها منجر نشود

هیچ انسان عاقلی به این کارها دست نمی‌زند/ افزایش قیمت بنزین به گرانی کالاها منجر نشود

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، در درس خارج فقه امروز خود، سخنانی را درباره مدیریت مصرف سوخت مطرح کرده‌اند.

تاریخ انتشار: ۰۹:۴۰ - یکشنبه ۱۳۹۸/۰۸/۲۶

به گزارش صاحب نیوز؛  رهبر معظّم انقلاب، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، صبح امروز در درس خارج فقه خود با اشاره به تصمیم دولت برای مدیریت مصرف سوخت فرمودند: در این یکی دو روز حوادثی با دنبال مصوبه سران قوا اتفاق افتاد؛ دیروز، دیشب و پریشب در برخی شهرهای کشور متأسفانه مشکلاتی هم درست شد؛ تعدادی جان باختند و مراکزی تخریب شد.

ایشان افزودند: چند نکته را باید توجه داشت، وقتی یک چیزی مصوبه سران کشور است آدم باید با چشم خوش بینی به آن نگاه کند.

رهبر معظم انقلاب خاطر نشان کردند: بنده در این موضوع سر رشته ندارم و نظرات کارشناسان مختلف بود؛ برخی این کار را لازم و برخی مضر می دانند، لکن اگر سران سه قوه تصمیم بگیرند حمایت می کنم.

امام خامنه ای تصریح کردند: سران سه قوه با پشتوانه کارشناسی تصمیم گرفتند و باید عمل شود؛ یقیناً برخی مردم از این تصمیم یا ناراحت می شوند، یا نگران می شوند که به ضرر آنهاست یا فکر می کنند که به ضرر آن هاست.

ایشان ادامه دادند: آتش زدن بانک کار مردم نیست کار اشرار است؛ در این حوادث اشرار وارد می شوند و برخی جوانان از روی هیجان با این ها همراهی می کنند و این مفاسد را به بار می آورند که چیزی را درست نمی کند و علاوه بر مشکلات نا امنی هم ایجاد می شود.

مقام معظم رهبری فرمودند: نا امنی بزرگترین مصیبت برای هر کشوری است. در این دو روز همه مراکز شرارت دنیا علیه ما این کارها را تشویق کردند؛ از خانواده منحوس و خبیث پهلوی تا مجموعه خبیث منافقان در فضای مجازی تشویق می کنند که این شرارت ها انجام شود‌.

ایشان تصریح کردند: هیچ کس به این اشرار کمک نکند، هیچ انسان عاقل و شایسته ای که به کشور خودش و زندگی راحت خودش علاقمند است نیاید به این ها کمک کند.

رهبر معظم انقلاب در ادامه تاکید کردند: مسئولان هم دقت کنند و مواظبت کنند و هر چه ممکن است از مشکلات این کار کم کنند. در تلویزیون دیدم برخی مشکلات گفتند مراقب هستیم که موجب افزایش قیمت کالاها نشود و این مهم است‌.

ایشان ادامه دادند: مسئولان حفظ امنیت کشور هم به وظایف خود عمل کنند.

مقام معظم انقلاب ادامه دادند: مردم عزیز ما هم که در قضایای گوناگون بصیرت نشان دادند بدانند که این حوادث تلخ از ناحیه کیست و چگونه است و این ناامنی ایجاد کردن از کیست که مردم هم می فهمند؛ از این ها فاصله بگیرند و مسئولان هم به وظایف خود جدی عمل کنند.

ایشان گفتند: بحث دولت و وزارت خانه نیست، وقتی سران سه قوه با پشتوانه کارشناسی تصمیم گرفتند مهم است؛ زمان امام هم همین طور بود برخی کارها به سران سه قوه واگذار می کردند.

رهبری در پایان فرمودند: با دلسوزی و پیگری و هم افزایی و دلسوزی برای مشکلات، این کار به خوبی پیش برود.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد