صفحه اصلی » اقتصادی » چرا دلار کانال عوض می کند؟

چرا دلار کانال عوض می کند؟

بعد از مدت ها که قیمت ارز و دلار ثابت بود در این چند روز قیمت ها دارای نوسان بوده است و بعد از اینکه یکبار به کانال 12 هزار تومانی رسید دوباره به 11 بازگشت.

تاریخ انتشار: ۱۱:۱۳ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۶

به گزارش خبرنگار اقتصادی صاحب نیوز؛ بعد از مدت ها که قیمت ارز و دلار ثابت بود در این چند روز قیمت ها دارای نوسان بود و بعد از اینکه یک بار به کانال 12 هزار تومانی رسید دوباره به 11 هزار تومان بازگشت. اما این بازگشت چندان دوام نیاورد و دوباره روند افزایشی به خود گرفت و خود را به 12 هزار و 350 تومان رساند؛ اگر بخواهیم دلایل این افزایش را بررسی کنیم باید در مرحله اول انتظار تورمی بازار بعد از افزایش قیمت بنزین و خصوصاً صحبت های وزیر صمت بعد از اذعان به انتظار افزایش چند درصدی قیمت ها را بیان کنیم.

یکی از دلایل دیگر این افزایش فرا رسیدن سال جدید میلادی است، که در این میان برخی خصوصاً در طبقه های مرفه تر زمان مسافرت خارجی خود را در این زمان انتخاب می کنند که در افزایش تقاضا برای ارز و دلار را با افزایش رو به رو می کند. از دلایل دیگر افزایش قیمت ارز و دلار می توان به رونق گرفتن خرید بازاریان برای فراهم کردن اجناس خود در بازار شب عید اشاره که برخی از آن به واردات مربوط می شود و در نتیجه افزایش تقاضا را در بازار ایجاد می کند.

از این رو و با توجه به افزایش تقاضا بازار انتظار افزایش در قیمت دلار  و ارز وجود دارد که البته می توان برای کنترل آن راهکارهایی را در پیش گرفت که افزایش تقاضا در این بازار را جواب گو باشد.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد