صفحه اصلی » اجتماعی » 40 صنف آلاینده در اصفهان فعال است

40 صنف آلاینده در اصفهان فعال است

شهردار اصفهان از فعالیت 40 صنف آلاینده در اصفهان خبر داد.

تاریخ انتشار: ۱۳:۰۳ - شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ قدرت الله نوروزی در خصوص وضعیت آلودگی هوای شهر اصفهان گفت: برای جلوگیری از تأثیرات آلودگی هوا بر شهروندان، آسان ترین راه برای کودکان، تعطیلی مدارس است تا کودکان در فضای باز نباشند.

شهردار کلان شهر اصفهان ادامه داد: همچنین مردم هم باید در این وضعیت تردد را در محیط های پرتحرک و آزاد کم کنند، همچنین باید صنایع اطراف شهر اصفهان در این روزها تلاش کنند تا با کاهش تولید یا اتخاذ تدابیر دیگر از آلودگی هوا کاسته شود.

وی تصریح کرد: 40 صنف بزرگ و آلاینده در اصفهان داریم که این روزها باید مراقبت جدی مانند کاهش تولید یا فیلترینگ داشته باشند؛ همچنین کارخانه آجر و گچ اصفهان می تواند خطرزا باشد که اداره کل صنایع و سازمان محیط زیست استان رسالت بزرگی در این زمینه بر دوش دارند.

نوروزی خاطر نشان کرد: مردم هم تلاش کنند از حمل و نقل عمومی در رفت و آمدهای ضروری خود در این روزها در شهر استفاده کنند؛ همچنین استفاده از دوچرخه نیز بسیار می تواند کارساز باشد.

شهردار اصفهان با بیان اینکه اگر شاخص کیفیت هوا تا 50 باشد هوا پاک، اگر 50 تا 100 باشد هوا سالم است اما اگر این شاخص بین 100 تا 150 باشد، وضعیت ناسالم و برای گروه های حساس خطرناک است، گفت: شاخص 150 به بالا برای عموم مردم خطرناک است و همه دستگاه های متولی و ناظر که مسئولیتی در زمینه کنترل هوای آلوده به عهده دارند، باید به میدان آمده و از مردم محافظت کنند.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد