صفحه اصلی » ورزشی » باشگاه استقلال در مورد رفتار بازیکنانش هم بیانیه بدهد/ نقش جهان چیزی از استادیوم های اروپا کم ندارد

باشگاه استقلال در مورد رفتار بازیکنانش هم بیانیه بدهد/ نقش جهان چیزی از استادیوم های اروپا کم ندارد

سرمربی ایتالیایی لیگ اعلام کرد: من حرف داور را می پذیرم چون گفت ندیدم ولی نمی پذیرم پنج دستیار او صحنه ای را که ۵۰ هزار نفر در استادیوم به راحتی دیدند را ندیده باشند.

تاریخ انتشار: ۱۸:۰۱ - شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۹

به گزارش صاحب نیوز؛ امیر قلعه‌نویی پس از تساوی مقابل استقلال تهران در هفته دوازدهم لیگ برتر اظهار داشت: تشکر می کنم از طرفداران خوبمان. امروز رفتاری در شان و شخصیت باشگاه سپاهان داشتند. از حضورشان تشکر می کنم. در ادوار لیگ یکی از بازی های خوب بود. استقلال از نظر آماری از ما بهتر بود. می توانستیم برنده باشیم آن ها هم می توانستند ولی گل هایی که خوردیم نباید می خوردیم و روی این مساله کار کرده بودیم. در بازی با پیکان هم با عدم پوشش دفاع راست گل خوردیم.

وی افزود: خیلی خوشحالم که تیمی درست کرده ایم که در بدترین شرایط هم می تواند برگردد. درست است که خوشحالیم اما از این بابت که استقلال وقتی جلو می افتد گل هایش را بیشتر می کند اما در مقابل ما وقتی جلو افتادیم می توانستیم گل های بیشتری بزنیم. به آنها تبریک می گویم. باید قبول کنیم آن ها آماری از ما بهتر بودند. متاسفانه در هر بازی یکی دو مصدوم می دهیم.

قلعه نویی تصریح کرد: این زمین برای ما سم است. اما باید به این فوتبال تبریک گفت یک بازی خوب بود چهار گل داشت هر دو تیم پاس‌های زیادی داشتند البته جنگی در زمین به وجود آمد که نزدیک بود بازی را تحت تأثیر قرار دهد.

* کاش داور برای استقلال پنالتی می‌گرفت

سرمربی سپاهان در مورد داوری بازی اظهار داشت: کاش داور آن پنالتی را می‌گرفت تا تمرکز تیم ما به هم نریزد. اتفاقات دیگری هم افتاد که داور از آنها گذشت. یک پنالتی هم برای ما بود. البته الان نمی‌توانم نظر بدهم و باید فیلم آن را ببینم. داور می‌توانست برای استقلال پنالتی بگیرد، نباید دروغ بگوییم. کاش آن پنالتی را می‌گرفت تا زودتر به بازی برگردیم. به هر حال همه از این بازی لذت بردند و فقط مشکل بازی زمین مسابقه بود.

* باشگاه استقلال در مورد رفتار بازیکنانش هم بیانیه بدهد

قلعه‌نویی در مورد اینکه باشگاه استقلال پیش از تمام شدن نشست خبری بیانیه‌ای صادر کرد، گفت: ما نمی‌خواهیم وارد این بازی‌ها شویم. کار خوبی نیست قبل از بازی هم این کارها را شروع کردند. وقتی گل زدند به خصوص بعد از گل دوم حرکاتی انجام دادند اما امید نورافکن رفت و معذرخواهی کرد. شما رفتارها را می‌بینید این برگ برنده ما است. ان‌شاءالله در مورد رفتارهای خودشان هم بیانیه بدهند. بازیکنان‌شان رفتارهای بدی کردند و امیدوارم پی به این رفتارها ببرند.

وی ادامه داد: ما چه زمانی که جلو بودیم و چه زمانی که گل خورده بودیم به حریف احترام گذاشتیم اما 2-3 بازیکن آنها رفتارهای خوبی نداشتند. امیدوارم باشگاه استقلال که مثل باشگاه سپاهان بزرگ است اینها را ببیند.

* در نیم‌فصل دوم 9 بازی خانگی داریم که برگ برنده ما هستند

 پس از این صحبت‌‌های سرمربی سپاهان مدیر رسانه‌ای این تیم با ارائه توضیحاتی عنوان کرد:‌ ما پیش از بازی یک واکنش نسبت به بیانیه‌های باشگاه استقلال داشتیم. الان هم امیر قلعه‌نویی در این مورد صحبت کرد. کاش آن پنالتی توسط داور گرفته می‌شد که تا این حد برای سپاهان مشکل درست نکنند.

سرمربی سپاهان در ادامه و در خصوص داوری‌هایی که این فصل به ضرر سپاهان شده است، تصریح کرد: این شرایط برای همه است. تیمی که می‌خواهد نتیجه بگیرد چه در داخل و چه در بیرون باید باید پیروز شود اما در این زمینه نمی‌توانیم خوب کار کنیم. ما در نیم‌فصل دوم با احتساب بازی مقابل ذوب‌آهن 9 بازی خانگی داریم که می‌تواند برگ برنده ما باشد.

* به استراماچونی و طرفداران استقلال تبریک می‌گویم

قلعه‌نویی افزود: به تیم‌مان افتخار می‌کنیم. گل‌هایی خوردیم که نباید گل می‌شد. اما بلافاصله تغییر تاکتیک دادیم. در یک صحنه دروازه‌بان آنها توپ را روی سر علی قربانی خیلی خوب دفع کرد. من به امید نورافکن و طرفداران سپاهان تبریک می‌گویم. نورافکن بعد از گلزنی معذرت خواهی کرد. اما 2-3 بازیکن آنها رفتار بدی را انجام دادند. ان‌شاءالله آنهایی که بیانیه می‌دهند نیمکت خودشان را هم نگاه کنند اما باز هم به استراماچونی و طرفداران استقلال تبریک می‌گویم.

* اگر بازی 2-3 دقیقه دیگر ادامه داشت به گل می‌رسیدیم

وی اظهار داشت:‌ ما زمانی که گل دوم را خوردیم به سیستم 2-4-4 تغییر تاکتیک دادیم و با این تغییر تاکتیک چند موقعیت خوب داشتیم. یکی از موقعیت‌ها با بدشانسی از دست رفت و یکی تبدیل به گل شد. سپاهان می‌توانست برنده بازی باشد اگر 2-3 دقیقه دیگر هم وقت بود می‌توانستیم به گل برسیم.

قلعه‌نویی در پاسخ به سؤالی در مورد تیم استقلال گفت: من در مورد استقلال صحبتی نمی‌کنم فقط در مورد استقلال در این بازی صحبت می‌کنم که از نظر آمار بازی از ما بهتر بود.

* چرا کمک داورها صحنه ای که ۵۰ هزار نفر دیدند‌ را تذکر ندادند؟ / نقش جهان چیزی از استادیوم های اروپا کم ندارد

همچنین سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پس از بازی با سپاهان در مورد عکس العمل تیم خود بیان کرد: تیم ما عکس العمل خوبی در بازی داشت.

استرا ماچونی گفت: در نیمه اول فوتبال خیلی خوبی بازی کردیم و فکر می کنم آخر نیمه اول بالای ۷۰ درصد مالکیت توپ از آن ما بود و دو سه موقعیت خوب هم داشتیم.از دقیقه اول مدل هجومی را بازی کردیم و من خوشحال هستم به خاطر عکس العمل بازیکنان خودم به خاطر صحنه ای که پنالتی گرفته نشد.

وی ادامه داد: مدتی بود که در وقت اضافه گل دریافت نکرده بودیم؛ شرایط بازی به گونه ای بود که سپاهان توپ های بلند روی دروازه ما انداخت و حدود چهار بازیکن خیلی خوب برا سر زنی در محوطه داشتند و مطمئن هستم که این برای هیچ تیمی راحت نیست. اما متأسفانه بهترین سر زن خودمان مانند یزدانی مصدوم شد ولی من از سمت خودم از عملکرد تیم استقلال راضی هستم.

استرا ماچونی درباره سپاهان هم افزود: سپاهان خیلی خوشحال بود که در زمین خودش مقابل استقلال مساوی کرد و ما چند موقعیت خوب هم داشتیم. این ذهنیت که در تبریز و اصفهان از تیم خودمان دیدیم یعنی تیم ما در حال پیشرفت است.

سرمربی استقلال گفت: اعتراض اصلی من در مورد داور این است که می‌توانم قبول بکنم داور پنالتی را ندیده  و شاید در محوطه جریمه بازیکنانی بودند که جلوی دید داور را گرفتند ولی چطور پنج داور دیگر او را کمک نکردند و در آخر بازی هم با بازیکنان سپاهان صحبت می کردیم و ما همه بازیکنان حرفه ای هستیم.

وی معتقد بود: فکر می کنم وقتی باشگاه های بزرگ مربیان خارجی می آورند می خواهند سطح لیگ را بالا ببرند. به نظر من اگر می خواهیم همه با هم رشد کنیم خیلی مشکل است که این اتفاقات بیفتد به خصوص وقتی که یک باشگاه در مورد این داور قبل از مسابقه اعتراض کرد و مردم فکرهای منفی درباره لیگ می کنند.

سرمربی ایتالیایی لیگ اعلام کرد: من حرف داور را می پذیرم چون گفت ندیدم ولی نمی پذیرم پنج دستیار او صحنه ای را که ۵۰ هزار نفر در استادیوم به راحتی دیدند را ندیده باشند. به خاطر دو گل که زدیم از این خودم راضی هستیم اگر چه سپاهان در دقیقه آخر گل مساوی را زد و قطعا همه اعضای تیم از این نتیجه ناراحت هستند؛ دیروز هم در کنفرانس گفتم در این بازی می توانم پیشرفت تیم استقلال را چک کنم ولی مسیر طولانی است و برای من مهم بود که تیم من عکلمرد خود را نشان می دهد.

وی ادامه داد: اگر پنالتی بود برای سپاهان و استقلال می گرفتند و رفتار ما باید حرفه ای باشد، وقتی مربی ترک و ایتالیایی می آوریم باید کمک کنیم فوتبال ایران را بهتر کنیم.

این سرمربی درباره ورزشگاه نقش جهان هم گفت: اتمسفر استادیوم نقش جهان خیلی خوب بود، مردم ایران اشتیاق خیلی خوبی دارند و من خودم این را به خارج ایران انتقال می دهم و شاهد اشتیاق در ایران هستم چون خیلی ها خارج از ایران اطلاع ندارند که مردم ایران چقدر به فوتبال علاقه دارند و اطلاعات لیگ ایران خیلی بیرون از ایران نمی رود.

استرا ماچونی گفت: از پذیرایی و خوش آمد گویی ممنون هستم خوش آمد گویی سپاهان خیلی خوب بود و استادیوم فوق العاده بود و چیزی از استادیوم های اروپا کم نداشت.

وی در پایان تصریح کرد: خیلی مهم بود که دو بازی خارج از خانه را پشت سر بگذاریم و شنیدن که شهر خودرو در زمین خودش بازی را باخت و ما شانس خوبی در آزادی برای رو در رویی با شهر خودرو داریم که کار سختی در پیش خواهیم داشت.

انتهای پیام/

 

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد