صفحه اصلی » اجتماعی » آلودگی هوا در بیماری آنفلوآنزا نقش دارد

آلودگی هوا در بیماری آنفلوآنزا نقش دارد

معاون فنی مرکز بهداشتی استان اصفهان با بیان اینکه این روزها مطب ها و مراکز درمانی سرپایی روزهای شلوغی را پشت سر می گذارد، گفت: آلودگی هوا در آنفلوآنزا تاثیرگذار است.

تاریخ انتشار: ۱۶:۴۵ - سه شنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۲

به گزارش صاحب نیوز؛ مصطفی رضایی در نشست خبری ظهر امروز با موضوع بیماری آنفلوآنزا اظهار کرد: همه ساله بیماری آنفولانزا از اواسط پاییز شروع می شود و تا فصول سرد ادامه پیدا می کند و مطلب جدیدی نیست؛ در سال ۹۴ و ۸۸ با شرایطی مشابه این شرایط مواجه بودیم.

معاون فنی مرکز بهداشتی استان اصفهان تصریح کرد: ویروس آنفلوآنزا می تواند با تغییراتی که در ساختار آن با شدت و همه گیری بیشتری بروز کند.

وی افزود: امسال شدت در آذر آنفلوآنزا زودتر اتفاق افتاده که این شرایط در کل کشور و در جهان وجود دارد و پدیده جدیدی نیست.

رضایی در ادامه گفت: در یک بازه زمانی فوق العاده کوتاه در تامین دارو (آن هم نه در بیمارستان ها) مشکلاتی وجود داشت که در حال حاضر دارو به اندازه کافی وجود دارد و هیچ مشکلی در زمینه دارو نداریم.

مصطفی رضایی بیان کرد: تاکید بر موارد بستری بیشتر است و بر این اساس قرار نیست دارو در سطح داروخانه ها توزیع شود.

وی با بیان اینکه در اصفهان در شرایط بحران به سر نمی بریم، گفت: واکسن یک راه پیشگیری است اما موثر ترین راه رعایت نکات ایمنی خواهد بود.

رضایی با بیان اینکه بر اساس کمبود دارو کسی در اصفهان فوت نکرده است، خاطرنشان کرد: ۱۰ مورد فوتی از این بیماری ثبت شده و اغلب کسانی هستند که بیماری زمینه ای داشته اند.

وی در ادامه گفت: استراتژی این نیست که یک بیمارستان مختص درمان آنفلوآنزا شود و همه بیمارستان ها آمادگی را دارند و پیش بینی شده که اگر تعداد زیاد شد، بخش ویژه اختصاص پیدا کند که تا کنون این اتفاق نیفتاده است.

وی با بیان اینکه این روزها مطب ها و مراکز درمانی سرپایی روزهای شلوغی را پشت سر می گذارد، گفت: آلودگی هوا در آنفلوآنزا تاثیرگذار است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد

ویژه نامه محرم

moharam99