صفحه اصلی » سیاسی » کاهش ذخایر آبی استان مهم ترین مسئله اصفهان است

استاندار اصفهان:

کاهش ذخایر آبی استان مهم ترین مسئله اصفهان است

استاندار اصفهان کاهش ذخایر آبی استان و بحرانی شدن وضعیت منابع آب در کشاورزی را مهم ترین مسئله استان دانست و گفت: در کنار این مسئله، کندی روند پروژه های انتقال آب یکی دیگر از مسائل مهم استان اصفهان است.

تاریخ انتشار: ۱۹:۳۳ - چهارشنبه ۱۳۹۸/۰۹/۱۳

به گزارش صاحب نیوز؛ عباس رضایی عصر امروز در جلسه دیدار رئیس قوه قضائیه با نمایندگان تشکل های کشاورزی استان اظهارکرد: روزهای ابتدایی که از دفتر رئیس قوه قضائیه به اصفهان آمدند وقتی جلسه با کشاورزان را مطرح کردیم با روی گشاده پذیرفتند تا این که الآن در خدمت کشاورزان اصفهانی هستیم.

استاندار اصفهان با بیان اینکه استان اصفهان ۵۶۸ هزار اراضی کشاروزی دارد که شامل ۵ درصد مساحت استان و ۳.۹ درصد از اراضی کشور است، عنوان کرد: شرایط آب و هوایی و استعداد انواع محصولات اجازه داده تا محصولات مختلف در استان تولید شود.

وی ادامه داد: این اراضی به حداقل چهار تا پنج میلیارد متر مکعب آب نیاز دارد که علی رغم محدودیت های شدید آبی به دلیل تفضل الهی و برکاتی که خداوند نازل می کند ما رتبه های خوبی در کشور در تولیدات کشاورزی داریم.

رضایی با بیان اینکه اصفهان تولید کننده اول شیرخام در کشور است، گفت: علی رغم محدودیت های آبی، اصفهان در صادرت ماهیان زینتی رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است.

عالی ترین مقام اجرایی استان اصفهان را دومین تولیدکننده مرغ و تخم مرغ در کشور معرفی کرد و افزود: کشاورزان ۱۲ درصد از اشتغال استان را به خود اختصاص داده اند.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی خلاق و زحمت کش و اراضی مستعد امکان افزایش همه نوع محصول و گوشت را به ما می دهد، اظهارکرد: اگر تولید متوسط گندم ۳.۹ تن باشد در استان ما ۴.۸ تن در هکتار گندم تولید می کنیم و برهمین اساس رکورد تولید گندم در کشور به اصفهان اختصاص پیدا کرده است.

رضایی افزود: متوسط برداشت کشوری  گندم در کشور ۴۴.۳ تن است که در استان به رکورد ۶۰ تن در هکتار رسیده ایم.

استاندار اصفهان کاهش ذخایر آبی استان و بحرانی شدن وضعیت منابع آب در کشاورزی را مهم ترین مسئله استان دانست و گفت: در کنار این مسئله، کندی روند پروژه های انتقال آب یکی دیگر از مسائل مهم استان اصفهان است.

رضایی اجرای ناقص مدیریت یکپارچه منابع آبی در زاینده رود را مشکل دیگر استان دانست و خاطرنشان کرد: کمبود منابع تسهیلاتی ارزان قیمت برای پشتیبانی از بخش های کشاورزی از دیگر مسائل مهم کشاورزان استان است.

انتهای پیام/

دیدگاهتان را بنویسید

- دیدگاه شما، پس از تایید سردبیر در پایگاه خبری صاحب نیوز منتشر خواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد‌شد
- دیدگاه‌هایی که به غیر از زبان‌فارسی یا غیرمرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد‌شد